W lutym 2017 miałam wykonywane cesarskie cięcie ze względu na rozejście spojenia łonowego. Bóle utrz
W lutym 2017 miałam wykonywane cesarskie cięcie ze względu na rozejście spojenia łonowego. Bóle utrzymywaly się do 4 miesięcy po porodzie. Gdy zaczełam aktywność fizyczną (ćwiczenia) ból powrócił (taki sam jak był przy ciąży). Jakie badanie wykonać w celu zbadania owego spojenia ? USG u ortopedy spojenia łonowego czy prześwietlenie RTG i później udać się do ortopedy ?
8 odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Najlepiej w pierwszej kolejności proszę zrobić RTG miednicy (z ujęciem stawów krzyżowo-biodrowych) a następnie zgłosić się do ortopedy.
USG jest badaniem nieinwazyjnym, więc lepiej je wykonać w pierwszej kolejności. Jeżeli ono nie przyniesie odpowiednich informacji - należy rozszerzyć diagnostykę o RTG miednicy, ale o tym zadecyduje ortopeda po konsultacji.
Myślę, że warto rozpocząć diagnostykę od wizyty w gabinecie ortopedycznym - konsultacja z badaniem USG. W razie wątpliwości możliwe wtedy będzie zlecenie badania RTG. Piotr Staszczuk
Badanie obrazowe jest badaniem dodatkowym więc powinno być dobrane na podstawie badania fizykalnego, samo ozejście oceniam w USG, jednak stan stawów krzyżowo- biodrowych należy ocenić w RTG lub MRI. Pozdrawiam i dużo zdrowia
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.






