W listopadzie zeszłego roku przeszłam operację usunięcia macicy wraz z jajnikami i siec

1 odpowiedzi
W listopadzie zeszłego roku przeszłam operację usunięcia macicy wraz z jajnikami i siecią większą z powodu raka jajnika. Minęło 10 miesięcy. Nadal w powłokach brzusznych mam krwiaka. Ulegl on częściowo zwłóknieniu. Ma wymiary ponad 3 cm. Czy pozostawienie go może skutkować jakimiś powikłaniami.?
Inna sprawa to kamica woreczka żółciowego. Mam liczne złogi i kamienie. Na razie nie dają one dokuczliwych objawów. Czy to prawda że lepiej wyciąć je teraz i nie czekać na rozwinięcie się stanu zapalnego? Boje się kolejnej operacji. Mam liczne zrosty, esicę podciągniętą do góry i wrośniętą w blizne. Boje się kolejnego cięcia.
Nie powinno się czekać. Operacja, jeśli będą takie możliwości odbędzie się laparoskopowo. Wiec cięcie minimalne.