W listopadzie doszło u mnie do naderwania więzadeł oraz pęknięcia torebki stawowej w lewym kolanie z
1
odpowiedzi
W listopadzie doszło u mnie do naderwania więzadeł oraz pęknięcia torebki stawowej w lewym kolanie z powodu poślizgnięcia się na drodze (nie doszło do upadku). Noga została unieruchomiona w szynie na tydzień, jednak opuchlizna i krwiak przez ten czas jedynie się zwiększyły. Po konsultacji z lekarzem szyna została zdjęta,wykonano kilka zabiegów prowadzących do usunięcia opuchlizny i krwiaka.
Po upływie niespełna 3 miesięcy, po wykonaniu kroku w tył - kolano "uciekło" - poczułam jakby kość piszczelowa obróciła się o 90 stopni, a kiedy "wylądowałam" na podłodze, kości "wróciły" na miejsce, jednak kolano było opuchnięte i lekko zsiniałe, ruchomość stawu znacznie ograniczona, a zatem możliwości poruszania się również.
"Uciekanie" kolana zdarzało mi się już kilkanaście (o ile nie kilkadziesiąt) razy - często bez przyczyny np. kiedy noga była w powietrzu podczas podniesienia nogi przy schodzeniu ze schodów- zazwyczaj po tygodniu do 2ch tygodni mobilność wracała, jednak przynajmniej dwukrotnie takie "uciekanie" doprowadziło kilkutygodniowego unieruchomienia - spowodowanego stanem zapalnym kolana, zebraniem się płynu wraz z krwiakiem.
Problem ten niestety dotyczy obu kolan, co niestety bywa uciążliwe, dlatego będę wdzięczna za radę jakie badanie powinnam wykonać, aby dowiedzieć się jak wyleczyć się z tej "przypadłości". Nadmienię, że z problemem tym mierzę się od kilkunastu lat i z każdym kolejnym jest gorzej.
z wyrazami szacunku
MM
Po upływie niespełna 3 miesięcy, po wykonaniu kroku w tył - kolano "uciekło" - poczułam jakby kość piszczelowa obróciła się o 90 stopni, a kiedy "wylądowałam" na podłodze, kości "wróciły" na miejsce, jednak kolano było opuchnięte i lekko zsiniałe, ruchomość stawu znacznie ograniczona, a zatem możliwości poruszania się również.
"Uciekanie" kolana zdarzało mi się już kilkanaście (o ile nie kilkadziesiąt) razy - często bez przyczyny np. kiedy noga była w powietrzu podczas podniesienia nogi przy schodzeniu ze schodów- zazwyczaj po tygodniu do 2ch tygodni mobilność wracała, jednak przynajmniej dwukrotnie takie "uciekanie" doprowadziło kilkutygodniowego unieruchomienia - spowodowanego stanem zapalnym kolana, zebraniem się płynu wraz z krwiakiem.
Problem ten niestety dotyczy obu kolan, co niestety bywa uciążliwe, dlatego będę wdzięczna za radę jakie badanie powinnam wykonać, aby dowiedzieć się jak wyleczyć się z tej "przypadłości". Nadmienię, że z problemem tym mierzę się od kilkunastu lat i z każdym kolejnym jest gorzej.
z wyrazami szacunku
MM
Witam,
Opisywane objawy sugerują uszkodzenie co najmniej jednego z ważnych więzadeł kolana. Wtórna niestabilność polegająca na "uciekaniu" kolana sprawa ze staw ulega systematycznemu przyspieszonemu zużyciu.
Z dużym prawdopodobieństwem konieczna będzie rekonstrukcja więzadłowa.
Proszę jak najszybciej wykonać MRI (rezonans) i skontaktować się z ortopedą
Pozdrawiam
Opisywane objawy sugerują uszkodzenie co najmniej jednego z ważnych więzadeł kolana. Wtórna niestabilność polegająca na "uciekaniu" kolana sprawa ze staw ulega systematycznemu przyspieszonemu zużyciu.
Z dużym prawdopodobieństwem konieczna będzie rekonstrukcja więzadłowa.
Proszę jak najszybciej wykonać MRI (rezonans) i skontaktować się z ortopedą
Pozdrawiam
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Podobne pytania
- Chciałbym kupić taki wibrator logopedyczny jakie państwo polecacie?
- Od sześciu lat cierpię na ból nogi prawej. Z powodu rwy kulszowej miałam dwa razy operowany kręgosłup, ponieważ w rezonansie uwidoczniona została przepuklina jądra miażdżystego na poziomie L5/S1. Kontrolne badania rezonansem wykluczyły występowanie ucisku na nerw kulszowy na tym poziomie. Ponieważ…
- Jestem w 25 tygodniu ciąży i zauważyłam, że na skórze pojawiają się nowe znamiona, a stare ciemnieją. Chciałabym, żeby obejrzał je lekarz. Czy lepiej to zrobić już po porodzie, czy teraz?
- Mam problemy z kręgosłupem (dyskopatia przesunięte kręgi,kifoza piersiowa)jakie leczenie będzie najodpowiedniejsze?masaże,ćwiczenia inne metody?
- Mam problem, otóż polega on na zaburzeniach seksualnych, mam 19 lat, jestem w klasie maturalnej i dziewczynę, z którą jestem już pół roku, od 3-4 miesięcy uprawiamy seks a raczej staramy się to robić dosyć często, na początku zaczynało się normalnie od pieszczot później seks oralny przy pierwszym…
- Ostatnio wydarzenia w moim życiu spowodowały, że pogorszył się mój stan i mam depresję. Dostałam Setaloft 50mg i biorę już 3 miesiąc. Zauważyłam jednak dziwne niepokojące mnie objawy. Nie wiem czy to wina depresji, leku czy jeszcze innych problemów - otóż mam problemy ze skupianiem się, zebraniem…
- Mam pytanie odnośnie mojego 6 letniego synka. Otóż nagle pogorszył mu się wzrok. Mówi, że czasami widzi muchy ( miewa mroczki?), często przymruża oczy aby coś przeczytać. W badaniu wyszło mu -1 i -0,75. Czy to pogorszenie wzroku to efekt chwilowy czy też już stała wada i jakie mogą być tego przyczyny?
- Jestem zainteresowana zabiegiem kwasem zeby usunac linie marionetki .Ile ten zabieg u Pani kosztuje i jakie jest stężenie kwasu , czyli na jak długo wystarcza ?
- Mam hiperprolaktynemię z gruczolakiem na przysadce oraz małą niedoczynność tarczycy, czy przy takich schorzeniach można by było zastosować odpowiednią dietę? Z góry dziękuje za odpowiedzi.
- Chciałabym się dowiedzieć czy przy swoich problemach zdrowotnych tj. Hiperprolaktynemia z gruczolakiem na przysadce i prawdopodobnie niewielka niedoczynność tarczycy, można by było uregulować te hormony odpowiednią dietą?? Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.