W Lipcu miałam wykonany zabieg laparoskopii i wycinany pęcherzyk żółciowy. Po zabiegu straciłam parę

2 odpowiedzi
W Lipcu miałam wykonany zabieg laparoskopii i wycinany pęcherzyk żółciowy. Po zabiegu straciłam parę kilo ale jak zaczęłam jeść normalnie to waga wróciła (ok 85kg). Chciałam się zapytać jaka dieta będzie dla mnie najlepsza na zgubienie kg i czy mogę spróbować diety Ketogenicznej (bogatą w tłuszcze ok 75% makro), przy założeniu że będę spożywać ok 1500 kcal, jakiej suplementacji używać (żółć wołowa? lipaza?)
Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
Dieta ketogenna wymaga przede wszystkim dobrej kondycji trawienia pokarmów. Nie wiem, co jadła Pani dotychczas, że waga pokazała 85 kg. Na początku drogi ze zmianą nawyków żywieniowych przyjrzałabym się obróbce termicznej pokarmów jak i wyeliminowaniu produktów przetworzonych. Bardzo zachęcam do jedzenia ciepłych zup oraz systematycznego nawadniania organizmu. Gdy organizm zaakceptuje pierwsze zmiany, można następnie myśleć o diecie niskowęglowodanowej dobranej do Pani trybu życia. Dieta ketogenna jest dietą restrykcyjną i nie wybierałabym jej na początku Pani zmiany stylu życia.

Dzień dobry

Dieta ze zwiększoną podażą tłuszczów może być dla Pani zbyt obciążająca. Po sprawdzeniu Pani wyników i zmianie nawyków żywieniowych jest duża szansa na uzyskanie odpowiedniej masy ciała w zdrowy sposób.