Mój chłopak, z którym jestem już od 10 miesięcy zarzuca mi ciągle, że mam podły charakter. Konkretnie chodzi mu o to, że gdy ktoś mi się nie podoba, to od razu go wyzywam. Nie mam szacunku do jego przyjaciół, którzy mi nie odpowiadają. Czasem też mówi, że jestem hipokrytką i zarzuca mi egoizm. W jaki sposób mam zmienić swój podły charakterek?
 Sylwia Motyl Kośka
Sylwia Motyl Kośka
Psycholog, Psychoterapeuta
Głowno
Witam- z opisu wynika, że jest Pani bardzo agresywna w swoich ocenach. Taki sposób komunikacji nigdzie się nie sprawdzi- ani w bliskich relacjach ani w pracy. koniecznie musi Pani zacząć pracę nad sposobem wyrażania swoich opinii i sądów. Służą do tego podręczniki ( np.: Jak rozmawiać z ludźmi?) i spotkania z psychologiem oraz różne warsztaty
z komunikacji interpersonalnej. Powodzenia w pracy nad sobą!

mgr Wojciech Kopytek
mgr Wojciech Kopytek
Psycholog, Psychoterapeuta, Terapeuta
Skierniewice
Ciężką pracą nad sobą. Brak szacunku dla innych ludzi jest czymś przykrym dla otoczenia, ale może być też przykry dla Pani.

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić to ustalić, co konkretnie kryje się pod określeniem " podły charakter". Czy same wyzwiska czy coś więcej. Kiedy określony zostanie już problem, kolejnym krokiem jest zbadanie źródła tego typu zachowań, sposobów reagowania czy przekonań i wartości. Dopiero wtedy jest szansa na zmianę.
Sugeruję wizytę: Konsultacja psychologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.

mgr Adam Zajączkowski
mgr Adam Zajączkowski
Psychoterapeuta, Psycholog
Poznań
Dzień dobry,

nie da się odpowiedzieć w kilku zdaniach na tak postawione pytanie. Jeśli byłoby to możliwe zawód psychoterapeuty przestałby być potrzebny. Właściwie jedynym sposobem na wprowadzenie trwałych zmian z strukturze osobowości jest podjecie psychoterapii długoterminowej. Polecam nurt psychodynamiczny.

Z poważaniem.
Adam Zajączkowski

mgr Janina Czech
mgr Janina Czech
Psycholog, Biegły sądowy, Terapeuta
Starogard Gdański
Nie da się odpowiedzieć na tego typu pytanie w mailu, temu służy najpierw konsultacja, a później ewentualna terapia - proszę to rozważyć. J. Czech

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.