W jaki sposób poradzić sobie z myślami samobójczymi przed rozwodem?

7 odpowiedzi
Witam. Mam poważny problem. Czekam na pozew rozwodowy płacze po nocach nie mam apetytu, myślę o samobójstwie. Jestem 15 lat w związku nie mogę sobie poradzić. Mam dwójkę wspaniałych dzieci i myśl o widywaniu ich niezbyt często mnie przeraża. Boje się i mam coraz częściej myśli samobójcze. Proszę o pomoc.
W takiej sytuacji potrzebne jest spotkanie z psychoterapeuta i szczegółowe omówienie problemu.

Z podanych informacji wnioskuję, że jest to bardzo trudna, kryzysowa sytuacja. Szczególnie niepokojące są tu myśli o samobójstwie. Bardzo dobrze, że poszukuje Pan/i pomocy, ponieważ w takich sytuacjach bardzo trudno jest poradzić sobie samodzielnie. W tak trudnych chwilach warto zwrócić się po pomoc do psychoterapeuty lub psychiatry, który pomoże poradzić sobie w doświadczeniu tak trudnej sytuacji. Szczególnie, że sygnalizowane przez Pana/ią objawy mogą świadczyć np. o depresji lub ostrej reakcji na stres, z którymi trudno walczyć bez pomocy specjalisty. Warto także poszukać wsparcia wśród bliskich osób, być może ma Pan/i w swoim otoczeniu kogoś zaufanego, komu na Panu/i zależy, z kim może się Pan/i podzielić swoim problemem.
Witam,
Rozwód to czas wielu zmian, które mogą być przyczyną niepokoju i stresu. Pojawiają się wówczas obawy związane z koniecznością zmiany planów i celów życiowych. Myśli samobójcze w tej sytuacji są objawem silnego kryzysu i nie można ich lekceważyć a tym bardziej czekać, aż przerodzą się w konkretny zamiar. Samodzielnie może być bardzo trudno poradzić sobie z nimi. Proszę niezwłocznie umówić się na wizytę do lekarza psychiatry, aby zatrzymać eskalację myśli. W czasie spotkania proszę opowiedzieć mu o swoich odczuciach - myślach rezygnacyjnych i sytuacji życiowej. Lekarz, wiedząc co dzieje się życiu emocjonalnym człowieka, dostosuje leczenie do aktualnych potrzeb. A następnie proszę się zgłosić na terapię, która pomoże przejść przez trudny czas i spojrzeć na wszystko z innej perspektywy.
Poza standardową wizytą w gabinecie można skorzystać z konsultacji w ramach wizyty domowej lub poradnictwo on-line.
Pozdrawiam serdecznie.
Witam,
Rozwód, rozstanie, to jedno z najbardziej obciążających, stresujących przeżyć jakie mogą dotknąć człowieka w życiu. Wiąże się ze zmianami, nowością zachowań, które mogą budzić lęk, niepokoje. Bardzo proszę zapisać się do lekarza psychiatry, który zapewne zaleci leki, umożliwiające lepsze funkcjonowanie w tak trudnym czasie. Następnym albo też równoważnym krokiem to zapisanie się na terapię, która pozwoli pozamykać rany, poukładać myśli, odczucia, a następnie otworzyć się na kolejne etapy w życiu.

Pozdrawiam, Magdalena Pstrągowska
Witam!
W takiej sytuacji najlepiej zgłosić się do specjalisty, najpierw do psychiatry, natomiast później podjąć się psychoterapii. Do psychiatry można zgłosić się bez skierowania. Lekarz może przepisać leki, być może skieruje na oddział psychiatryczny jeśli uzna, że Pani/Pana życie jest realnie zagrożone. Jeśli nie ma bezpośredniego zagrożenia życia i na samym rozmyślaniu o samobójstwie się kończy, farmakoterapia w połączeniu z psychoterapią daje zwykle dobre efekty. Jeśli myśli Pan/Pani o zakończeniu swojego życia, należy jak najszybciej udać się do specjalisty, nie poszukiwać dłużej pomocy w internecie.
Pozdrawiam.
Witam serdecznie, proszę pilnie skorzystać z osobistej pomocy psychoterapeutycznej.
To bardzo niebezpieczny stan. W razie nasilenia myśli samobójczych należ udać się do szpitala na ostry dyżur. Jeżeli chodzi o mnie mam jeszcze tylko jeden wolny termin - w najbliżę sobotę o 10:00 rano. Pozdrawiam miło i życzę powrotu do zdrowia
Niech Pan jak najszybciej zgłosi się do psychologa lub psychiatry.