W jaki sposób poradzić sobie z mało wydajnością w pracy oraz ze stresem?

5 odpowiedzi
Witam,
mój problem polega na tym, że głównie na tym, że nie potrafię wykonywać kilku czynności na raz. Stres widać na mojej osobie. W pracy staram się wykonywać dobrze swoje obowiązki, niestety należę do osób którym idzie coś wolniej i potrzebuje więcej czasu niż inny człowiek. Niestety bywa tak, że bardzo często zostaje zwolniona bo nie nadążam ze wszystkim. Pomimo okresu próbnego 3 miesięcznego zostaje zwolniona po około miesiacu. Zawsze na rozmowie mowie ze potrzebuje wiecej czasu niz inna osoba.Nie wiem jak mam sobie pomoc.Prosze o rade.
Jakoś przez skórę czuję brak wiary w siebie. Być może jest tak że ma Pani wobec siebie zbyt wysokie wymagania? Być może są także wymagania jakie mieli wobec Pani rodzice, bądź rodzic?

Myślę, że stres odczuwany w nadmiarze może powodować u Pani stan paraliżu umysłowego. Jest wówczas trudno podejmować decyzje czy skupić się na zadaniu. Należałoby przyjrzeć się co by jest podłożem tak silnego napięcia oraz próbować obniżać jego poziom by móc w sposób satysfakcjonujący dla Pani funkcjonować.
Dzień dobry!
Moim zdaniem problemy są dwa. pierwszy, to trudność wykonywania kilku czynności na raz (tak funkcjonuje wielu ludzi), drugi to stres, który temu towarzyszy.
Dodatkowo lęk przed porażką również wzmaga poczucie stresu i obniża podzielność uwagi.
Zapraszam na spotkanie.Możemy przyjrzeć się powstającemu stresowi i temu, jak on dodatkowo wpływa na Pani zdolność do podzielności uwagi i koncentracji, jak wpływa na samoocenę i szybkość wykonywanych poleceń.
Pozdrawiam
Elżbieta Byzdra - Rafa
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Nie podejmuję się Pani radzić, bo nie tym się zajmuję. Tym bardziej w kwestii, która wymaga konsultacji bezpośredniej, głębszej diagnozy (trzeba znaleźć wszystkie przyczyny i dopiero wówczas się pracuje nad ich przepracowaniem / wyeliminowaniem), systematycznej pracy nad trwałą zmianą (inaczej efekt będzie krótkotrwały). Zmiana przyzwyczajeń, mechanizmów,dostowanie warunków do indywidualnego temperamentu oraz zasobów, wymaga czasu oraz profesjonalnej pomocy: coachingu, terapii, warsztatów rozwojowych, zawodowych treningów, kilku-kilkunastu wizyt/ konsultacji psychologicznych/ terapeutycznych. To sprawa złożona. Gdyby rada wystarczała, niepotrzebne i nieuzasadnione byłyby nasze zawody, ale tak nie jest (na szczęście/ nieszczęście). Pozdrawiam i polecam wizytę u specjalisty: najpierw psychologa.
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Witam serdecznie, właściwie to powinna się Pani zapisać do mnie na wizytę, bo odpowiedzieć na pani pytania nie da się w jednym zdaniu. Widzę to połęczenie komulacji negatywnego stresu, niskę samoocenę, brak asertywności, a także początki stanu lękowego.
To wszystko razem niepokoi mnie w dosyć poważnym stopniu.
Pozdrawiam i życzę zdrowia