W grudniu miałam bardzo dużo stresów,generalnie jestem kobietom, która ciągle się czym martwi czegoś

4 odpowiedzi
W grudniu miałam bardzo dużo stresów,generalnie jestem kobietom, która ciągle się czym martwi czegoś obawia czasami na zapas. Rok po urodzeniu córki zaczęłam się bać że zachoruje na raka umrę i zastawie dziecko, wiem że to nie mądre co teraz pisze ale tak taka prawda.Biegałam po lekarz ciągle coś mnie bolała wiec robiłam sobie badania, które oczywiście wychodziły dobrze. Pod koniec roku zaczęłam mieć zawroty i ból głowy problemy z widzeniem uderzenia gorąca problemy z oddychaniem. Lekarz w szpitalu powiedział że to zaburzenia nerwicowe, przepisał mi sedam. Nie biorę tego bardzo się boję że jak zacznę to już będę musiała to przyjmować bo jak przerwę to wszystko wróci, ze zdwojoną siłą. Mam 35 lat chciała bym mieć jeszcze jedno dziecko wiec zabawa z psychotropami to zły pomysł. Biorę Persen po 2 opakowaniu czuje się lepiej ale jak przerwę wszystko wraca.Czytałam że w chorobach nerwicy pomoże tylko psychoterapia proszę mi powiedzieć gdzie mam szukać pomocy ? i jakie mam szanse na wyzdrowienie.
Dobrze, że szuka Pani rozwiązania. Psychoterapia może być tu jak najbardziej pomocna. Proszę szukać pomocy w gabinetach prywatnych, choćby zapoznając się z opiniami na tym portalu, albo udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego -są one w wielu miastach i pomoc tam jest nieodpłatna. Czasem psychologowie dyżurują w punktach konsultacyjnych przy urzędach miasta, GOPS-ach albo przy fundacjach czy stowarzyszeniach.
Powodzenia!

Dzień dobry. Psychoterapia to jak najbardziej dobre rozwiązanie, aby poradzić sobie z problemem, który Pani opisuje. Ze swojej strony mogę polecić psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym, która ma dużą skuteczność w przypadku zaburzeń lękowych. Może pani spróbować znaleźć specjalistę w ramach NFZ, np. w Poradniach Zdrowia Psychicznego lub też skorzystać z formy odpłatnej i poszukać prywatnego gabinetu psychoterapeutycznego w Pani miejscu zamieszkania. Pozdrawiam Sandra Jargieło
Dzień dobry. Warto udać się do psychoterapeuty, bo jak sama Pani piszę, lęki nadal są obecne, tylko zmieniły one treść. W terapii będzie mogła Pani zrozumieć podłoże tych leków i w przyszłości lepiej sobie z nimi radzić. Pozdrawiam
Dzień dobry.
Objawy, które Pani opisuje rzeczywiście wskazują na ich nerwicowy charakter. W przypadku takich zabrzeń wskazane jest podjęcie intensywnej psychoterapii. Jest to najskuteczniejsza forma pomocy dla osób borykających się z objawami podobnymi do tych, których Pani doświadcza. Możliwości jest kilka. Może Pani skorzystać z psychoterapii indywidualnej w ramach NFZ (na przykład przy najbliższej Pani miejsca zamieszkania Poradni Zdrowia Psychicznego) lub w gabinecie prywatnym psychoterapeuty. Może Pani także skorzystać z psychoterapii grupowej (istnieje taka opcja zarówno w ramach NFZ jak i w ofertach prywatnych gabinetów). Opcja psychoterapii grupowej wydaje się w Pani przypadku najbardziej odpowiednia, ze względu na jej dynamikę (intensywność). Zachęcam zatem do podjęcia psychoterapii, aby mogła Pani podnieść swój komfort życia, cieszyć się własną kobiecością oraz faktem bycia mamą.
Pozdrawiam serdecznie.