W dniu dzisiejszym odebrałam wynik badania USG z którego wynika-cytuję: "Macica zmieniona mięśniakow

W dniu dzisiejszym odebrałam wynik badania USG z którego wynika-cytuję: "Macica zmieniona mięśniakowato, znacznie powiększona o wymiarach: 18x9x16, objętość: 1300 ml, spycha jelita ku górze" Proszę o pilne informacje jak jest to groźne-czy np. jest konieczna operacja lub czy można to leczyć farmakologicznie. Mam 52 lata.

1 odpowiedź


Dzień dobry. Mieśniakiwata macica o tych wymiarach to macica bardzo duża. Operacja jest nieunikniona. W jak najszybszym czasie powinna Pani udać się do ginekologa po skierowanie do szpitala by rozpocząć procedurę przygotowania. W tym wypadku nie ma leczenie farmakologicznego Pozdrawiam

dr Jacek Boj

dr Jacek Boj

ginekolog

Warszawa

Umów wizytę

Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online

Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.