W 2015 roku doznałem złamania kompresyjnego kregosłupa ( stabilnego ) L2. Nie mogłem się poruszać,ch

2 odpowiedzi
W 2015 roku doznałem złamania kompresyjnego kregosłupa ( stabilnego ) L2. Nie mogłem się poruszać,chodzić. Mimo to lekarz przepisał mi tylko maść. Twierdził,że nic mi nie jest ( przyszedłem o własnych nogach - chyba dlatego ...) . Zrobiono mi RTG i lekarz powiedział,że wszystko z kręgosłupem jest ok. Do pracy wróciłem z bólem i ograniczeniem ruchomosci po 2 tygodniach. Niestety ból był tak dokuczliwy , mrowiały mi nogi i nie mogłem sie schylać,że wykorzystałem urlop,aby stwierdzić dlaczego tak sie dzieje,skoro "nic mi nie jest ". Po ok 8 miesiącach wyszło w rezonansie,że doznałem w/w urazu . Do tego doszedł brak ruchomości stawu barkowego ( nie mogłem podnieśc ręki !!! ) . Podczas tego urazu doznałem takze urazu palucha paliczkowego stopy,który dzisiaj puchnie i piecze-boli. ( obecnie oczekuje na aloplastyke palucha ) . Mam także do endoprotezy oba biodra ( oczekuje na zabieg ). Oczekuje także na kompleksową , kolejna rechabilitacje na bark i kręgosłup. W rezonansie wyszło także,że mam przepukline L4/L5,L5/S1 i sklinowacenie L2. Przez ten okres cły czas byłem tylko na maści przeciwbólowej. Upłynęło juz 3 lata od tego urazu i niestety ból nie ustępuje,okropnie boli i piecze mnie w odcinku ledżwiowym , do tego ten paluch stopy... Złozyłem wniosek o rentę ( do tej pory lekarze ZUS każdorazowo bez przeszkód przyznawali mi zasiłek chorobowy i rechabilitacyjny - wykorzystane ) jednak,gdy mój lekarz prowadzący powiedział,abym złożył wniosek o rentę,ZUS na pierwszej komisji stwierdził,że jestem zdolny do pracy ! Nie otrzymałem żadnych przeciwskazań ( pracuję jako monter sufitów podwieszanych ). Nic z tego do dzisiaj nie rozumiem . Przecież ja chcę wrócic do pracy,ale sam wiem,że na razie nie dam rady pracowac z bolącym nadal barkiem ( w tej pracy trzeba ręce mieć w górze , rusztowanie - wchodzenie /schodzenie , i praca przez 10 godz. stojąca. Jak mam wytrzymać z tym puchnacym i bolącym palcem stopy w bucie roboczym ? Dlaczego NIKT tego z ZUS i Biegłych Sadowych nie bierze pod uwage i stawia mnie w szeregu ze zdrowymi ludzmi ? Karta porady specjalistycznej mówi " praca fizyczna przeciwskazana ". ZUS w Sądzie prawie wygrał na 100 % ( myśle,że układy ) . Jednak ja podważyłem decyzje biegłych i obecnie czekam na badanie przez kolejnego biegłego,gdzie sądzę,że to tylko formalność.... Treść rezonansu kręgosłupa ( nie pisze już o biodrach , paluchu i barku.... ) : Spłycona lordoza lędżwiowa z poziomym ustawieniem kości krzyżowej. Pośrodkowo-lewoboczna przepuklina krążka międzykręgowego L5/S1 , z osterofitozą dokanałową,dootworową lewostronną z uciskiem worka oponowego i lewego korzenia nerwu w przewenżonym i zniekształconym otworze międzykręgowym. Krążek międzykręgowy L4/L5 asymetrycznie , bardziej prawostronnie , wysunięty ku tyłowi na obwodzie z sugestią miernie nasilonych zmian typu "bulging" , z uciskiem struktur nerwowych wewnątrzkanałowych i wewnątrzotworowych. Towarzysząca osteofitoza dokanałowa ,dootworowa oraz zmiany przerostowe stawów międzywyrostkowych. Otwory międzykręgowe przewężone i zniekształcone. Obniżony klinowato i zniekształcony trzon L2 z zagłębieniem blaszki granicznej górnej. Wykazuje cechy zwyrodnienia tłuszczowego szpiku w części przedniej, w tylnej zmiany obrzękowe. Sugeruje się przebyte,stabilne złamanie trzonu. Osteofitoza dokanałowa , dootworowa L1/L2. Krążek międzykręgowy L1/L2 dyskretnie uwypuklony ku tyłowi , z modelowaniem worka oponowego. Krążki międzykręgowe L4/L5 i L5/S1 obnizone z niskim sygnałem , o cechach odwodnienia. Wnioski : Przebyta kompresja trzonu L2. Przepukliny krążków L4/L5 i L5/S1. ******************************************** Czy wreszcie ktoś przetłumaczy na pacjenta rozum ten zapis rezonansu i porówna go z obecnymi moimi ciągłymi dolegliwościami,czy tylko zerknie na sekundę i poprzegląda na szybkiego ( ze sterty dokumentacji ) kilka kartek i nie zapozna sie dokładnie ze zdjęciami TYLKO stwierdzi na podstawie tego,że przyszedłem o własnych nogach,bez kul , rozbieram sie jakoś i ubieram,że jestem ZDROWY ? ! Czy bóle stawu biodrowego leczone Tramadolem , nasilające sie bóle palucha stopy ( opuchlizna ) - kwalifikujące się do alloplastyki ( oczekuję ) I K oksartoza lewostronna III st.prawostronna I st.Paluch sztywny i zespół bólowy LS po przebytym złamaniu L2 I stopnia jest oznaką tego,że NIE JESTEM NIEZDOLNY DO PRACY i nie ma żadnych przeciwskazań do podjecia przcy jako monter sufitów podwieszanych ? CYTUJĘ : W świetle dostępnej dokumentacji ( nikt z komisji nigdy dokładnie tej dokumentacji nie analizował,bo za duzo i za mało czasu , bo inni czekają ) i w wyniku badania przedmiotowego biegli nie stwierdzili , aby aktualny stopień naruszenia sprawności organizmu stanowił podstawę , w świetle obecnie obowiązującej ustawy o emeryt. i rentach do ustalenia choćby częściowej niezdolności do pracy zgodnej z posiadanymi kwalifikacjami oraz ostatnio wykonywanej pracy . PARANOJA ! Czyli jestem zdrowy i nie ma żadnych nawet ograniczeń !!!! Nic z tego nie rozumiem....
Nie jestem rzecznikiem ZUS i nie mogę się za nich tłumaczyć, ale sam fakt występowania choroby nie stanowi o przyznaniu renty. Brany pod uwagę jest stopień i trwałość/odwracalność uszkodzenia strukturalnego i funkcjonalnego. Resztę sam Pan napisał: "nikt z komisji nigdy dokładnie tej dokumentacji nie analizował,bo za duzo i za mało czasu , bo inni czekają".

Piotr Staszczuk

To trudna sprawa, szczerza Panu współczuję. Niestety w ostatnim czasie zus zaostrzył w sposób problematyczny wymagania dotyczące świadczeń rętowych. Myślę że od decyzji należy się odwołać, możliwe jednak że zaproponują Panu przekwalifikowanie się w zawodzie.