w 2013r w mamografi w sutku lewym wyszlo mi zageszczenie ok 14 x 8 mm do weryfikacji w usg birads 3,
2
odpowiedzi
w 2013r w mamografi w sutku lewym wyszlo mi zageszczenie ok 14 x 8 mm do weryfikacji w usg birads 3,na usg wyszlo ok wezly chlonne bez zmian birads 1, w 2015r na mamografi w lewym sutku zabrodawkowo kilka mikrozwapnien o cechach lagodnych birads 2 usg-oba sutki bez zmian ogniskowych, w 2017r w lewym sutku g6 skupisko mikrozwapnien ok 11mm birads 4a natomiast na usg nic nie wykazalo bez zmian ogniskowych, zrobilam badanie mamografie celowana i wyszlo piers lewa na g6 blizej otoczki widoczne skupisko mikrozwapnien niektore na graniczny widocznosci do tylu od niego ok 7mm kolejne ukladajace sie bardziej linijnie niejednoznaczne do weryfikacji bms. Na g12 pojedyncze mikro i makrozwapnienia lagodne do kontroli, a teraz dostalam skierowanie na mammotomie stereotaktyczna i w rozpoznaniu mam napisane lagodna dysplazja sutka nie okreslona pojechałam na umowiona wizytę po czym okazało się że nie można wykonać takiej biopsji ponieważ jest to za blisko więc lekarz postanowil dac skierowanie na rezonans piersi i jesli bedzie potrzeba to w moim przypadku tylko biopsja chirurgiczna czy naprawdę nie ma innych możliwości ?:( czy rezonans rzeczywiście wykarze czy są to zmiany łagodne czy złośliwe? Bardzo proszę o odpowiedz
dr n. med. Monika Bieniasz
Chirurg, Onkolog, Lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej
Warszawa
Szanowna Pani,
zapraszam na konsultację z wynikami badań.
zapraszam na konsultację z wynikami badań.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Pokaż specjalistów Jak to działa?
Rezonans jest obecnie najdokładniejsza metoda badania piersi, pozwoli ustalić wskazania do Ew biopsji - przy niejednoznacznych wynikach badań jak w Pani przypadku,
Jedyna ostateczna metoda ustalenia czy zmian jest łagodna czy złośliwa to badanie histopatologicze pobranego materiału.
Pozdrawiam
Jedyna ostateczna metoda ustalenia czy zmian jest łagodna czy złośliwa to badanie histopatologicze pobranego materiału.
Pozdrawiam
Podobne pytania
- Po 6 miesiecznym stospwaniu efevelonu(150mg)i pregabaliny(150mg) bole glowy ,swedzenia jednej strony glowy i strach ze jestem chora ustaly prawie calkowicie a od trzech dni jest nawrot choroby.Co mam robic ? Prosze o pomoc.
- Mam pytanie, jak moge sprawdzic czy jestem płodny?
- Jestem po rezonansie magnetycznym wyszło że mam mikro gruczolaka 3mm , staramy się o dziecko do jakiego lekarza mam się udać?
- Dostalam wyniki MRI kregoslupa szyjnego prosze o opinie? Czesciowy, wrodzony blok kostny trzonow kregowych c2 i c3 - wariant rozowjowy. N poz. c3/c4 czesciowa dehydracja krazka miedzykregowego i drobne osteofity na tylnych krawedziach trzonow kregowych wpuklajace sie nieznacznie wraz z krazkiem…
- Mam 33 lata i mam problem z erekcją oraz z przedwczesnym wytryskiem. Od prawie 2 lat nie współżyłem z żadną kobietą, Obecnie poznałem kobietę za którą szaleje bardzo mi się podoba, od samego początku odkąd ją poznałem seks z nią był moim marzeniem. Gdy nadszedł już ten dzień nie mogłem osiągnąć…
- Badanie TK głowy bez wzmocnienia kontrastowego Badanie 1-fazowe wykonane algorytmie do oceny zatok przynosowych w warstwach 5mm i 1mm oraz rekonstrukcjach wielopłaszczyznowych. Przyścienne zgrubienie śluzówki w zatoce czołowej, zatokach szczękowych, klinowych i sitowiu. upośledzenie drożności…
- Mam wynik PSA 6,11, czy muszę iść do lekarza urologa?
- Chcialbym schudnac,jestem mesczyzna,30 lat Waze 56 kg ,zoladek ,brzuch przybyl,lubie pic piwa,cos slodkiego i footwasty.Jadlospis jakis gdzie moglbym karolie zrzucic jakies cwiczenia tez moge robic. Nogi pogrubione oraz twarz pogrubione
- Od jakiegos czasu na plecach pojawili mi sie dwa guzki,symetrycznie oba pod lopatkami(obok lopatki),nie bolą lecz nie komfortowo sie z tym czuje i chciałbym wiedzieć czy to coś grożnego czy nie.Guzki sie przesuwają gdy je dotykam,są w wielkości orzecha laskowego.
- Od pięciu lat zmagam się z bólem, umiejscowionym między kręgosłupem a łopatką, który jest wynikiem przejścia półpaśca na plecach. Odwiedziłem wielu lekarzy neurologów w mojej okolicy, jednak oprócz środków przeciwbólowych, nie udaje się usunąć zarówno bólu, jak i ataków "szarpania", które czasem…
Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie
Masz podobny problem? Ci specjaliści mogą Ci pomóc:
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.