W 11 tyg. stwierdzono u mnie ciąże obumarłą do poronienia chybionego doszło najprawdopodobniej w 6 t

5 odpowiedzi
W 11 tyg. stwierdzono u mnie ciąże obumarłą do poronienia chybionego doszło najprawdopodobniej w 6 tyg. ciąży. Po zabiegu abrazji zastosowano u mnie antybiotykoterapię w celu zneutralizowania zakażenia, a następnie przeprowadzono badania w kierunku listerii. Wynik IgG tego badania świadczy o przebytym zakażeniu. Proszę o opinię, czy do zakażenia mogło dojść w trakcie ciąży, oraz czy mogło być powodem obumarcia płodu, natomiast zastosowana antybiotykoterapia mogła zneutralizować bakterię? Otrzymałam również skierowanie na badania w kierunku chlamydii oraz kardiolopinów - w tym wypadku wynik był negatywny. Z góry dziękuję za profesjonalną poradę.
nie umiem odpowiedzieć czy pani chorowała w ciąży na listerioże ale gdyby tak było może to byc przyczyna obumarcia płodu

Nie wiadomo co jest przyczyną obumarcia, a antybiotyk zwalcza infekcję
Dzień dobry, specjalizuję się w onkologii ginekologicznej. I przepraszam za późną odpowiedź. Życzę zdrowia.
SZanowna Pani - należałoby zrobić diagnostykę przeciwciał klasy M i klasy G oraz ich ewolucję wartości mian. To mogłoby dać odpowiedź czy zakażenie było w trakcie ciąży. Ale teraz po co Pani ta wiedza? Zabiegać o następną ciążę!!! pzdr artur mazur kalisz
Wszyscy mamy ochotę za niepowodzenia obarczyć czynniki zewnętrzne . Niestety powodem ponad 80% wszystkich poronień są nieprawidłowości w obrębie jaja płodowego . Czynniki infekcyjne to rzadkość . Pozdrawiam !