uzależnienie

7 odpowiedzi
witam chciałbym się zapisac na terapie od uzależninia [alkoholu] czy lekarz jest w stanie wystawić zaświadczenie że uczęszczam na terapie? pozdrawiam
Dzień dobry,
o zaświadczenie musi Pan dopytać psychoterapeutę, którego Pan wybierze, większość wystawia zaświadczenia. Jeśli chodzi o terapię uzależnienia to najskuteczniejsze są grupy i najlepiej poszukać ośrodka, który zajmuje się uzależnieniami. W takich ośrodkach są najlepsi fachowcy z doświadczeniem i tam jest największa szansa uzyskania skutecznej pomocy w wyjściu z uzależnienia.
pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia
Beata Lichocka

Oczywiście, zapraszamy. Proszę się umówić przez system lub zadzwonić pod nr rejestracji. Terapię poprowadzi psycholog-terapeutka Aleksandra Rzeźwicka, ja jestem obecnie (do odwołania) na urlopie macierzyńskim.
Dzień dobry.
Jeśli chodzi o zwykłe zaświadczenie, to znaczy poświadczenie uczestnictwa w psychoterapii, wystawia je na życzenie pacjenta terapeuta, który prowadzi terapię lub ośrodek, w którym ona się odbywa. Natomiast jeśli chodzi o tak zwane L4 to jeżeli pacjent korzysta z leczenia w oddziale całodobowym lub uczęszcza na terapię w systemie dziennym, której nie jest w stanie połączyć z pracą zawodową, otrzymuje, zwolnienie lekarskie. Uzależnienie od alkoholu jest chorobą, więc na czas leczenia można być zwolnionym z pracy.
Witam,
terapeuta może Panu wystawić zaświadczenie, że uczęszcza Pan na terapię.
Pozdrawiam serdecznie!
Dzień dobry, w każdej placówce (także w jednoosobowej prywatnej praktyce lekarskiej) pacjent ma prawo otrzymać zaświadczenie o terapii, którą odbył. Reguluje to m.in ustawa o zawodzie lekarza, ustawa o prawach pacjenta i inne akty prawne, np. rozporządzenia. Pozdrawiam serdecznie, Aleksandra Hulewska
Witam, wszystko zależy od tego gdzie podejmie Pan taka terapię, w placówkach ZOZ może Pan prosić o dokumentację leczenia, natomiast w innych wystawiane są zaświadczenia na prośbę pacjenta. Pozdrawiam A.J
Terapię uzależnienia prowadzi psycholog-terapeuta uzależnień. Zapraszam na konsultację.
Pozdrawiam Agata Czaja-Michaud psycholog, terapeuta uzależnień z 15-letnim stażem
ajkczaja&gmail.com