utrata wagi przy leczeniu lekami powodującymi tycie

2 odpowiedzi
Witam serdecznie
Mój problem jest następujący. Do około 20 roku życia, zawsze mój stosunek wagi do wzrostu był prawidłowy. Niestety mając około 21 lat, zachorowałem na chorobę związaną z psychiką. Przypisano mi specjalistyczne leki psychotropowe, które biorę po dziś dzień. Efektem ubocznym farmakoterapii był znaczny wzrost masy ciała. Szybko przytyłem, a potem waga się zatrzymała i stoi tak przez cały czas. Mam nadwagę, o której myślałem, że muszę z nią żyć. Czy Pani zna sposób, żeby zgubić kilogramy i wrócić do dawnej wagi, mimo tego, że leki muszę zażywać? Chciałbym zmienić dietę, bo przyznam się że zdarza mi się źle odżywiać. Zamierzam jeść zdrowo i zgodnie z zasadami. Alkoholu nie spożywam z racji leczenia, chciałbym też przejść na dietę wegetariańską. Również chciałbym zacząć uprawiać jakiś sport, mimo że nigdy nie byłem w żadnym dobry. Mam kiepską kondycję. Kiedyś próbowałem ćwiczyć na siłowni, ale bez konkretnego planu nie potrafiłem nic osiągnąć i poddałem się. Moi celem jest zmiana żywienia i utrata wagi. Czy z Pani pomocą udałoby się pozbyć chociaż części kilogramów i być w lepszej formie i zdrowiu? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam
Witam
Myślę, że jestem w stanie Panu pomóc, zapraszam na spotkanie.
Pozdrawiam serdecznie, Magdalena Małąwska

Dzień dobry, bardzo dobrze, że widzi Pan potrzebę zmian i wprowadzenie zdrowego stylu życia i odżywiania. Faktycznie niektóre leki, w tym psychotropowe mogą wpływać negatywnie na metabolizm, ale nie uniemożliwiają schudnięcia. Jeśli czuje się Pan teraz gotowy i zmobilizowany, to zapraszam na konsultację. Pozdrawiam serdecznie