Usuniętą mam górną jedynkę i nie wiem jak można uzupełnić ten brak

11 odpowiedzi
Usuniętą mam górną jedynkę i nie wiem jak można uzupełnić ten brak
Dzień dobry, najlepiej brakujący ząb zastąpić implantem - nie ma wtedy konieczności szlifowania sąsiednich zębów. Jeżeli nie ,to można zrobić most ,ale trzeba oszlifować sąsiednie zęby - to odradzam ! Pozdrawiam dr Kręcisz

witam, kilka opcji jesst możliwych : korona na implancie, standardowy most adhezyjny albo niestandardowe mosty maryland, oprocz tego protezy ruchome czesciowe. zapraszam na wizyte w KLInice
Sugeruję wizytę: Konsultacja implantologiczna - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Można wykonać mostek adhezyjny z np. włókna szklanego i kompozytów, mostek klasyczny oparty na koronach założonych na sąsiednie zęby lub wstawić inplant
Dzień dobry, są rózne opcje- np. most adhezyjny, korona protetyncznavz dowieszonym zębem, implant. Wszystko jest w róznych cenach. Prosze udać się do protetyka i porozmawiać o możliwosćiach odbudowy oraz cenach oraz czasie wykonania.
Pozdrawiam
Mozna uzupełnić implantem,mostem porcelanowym lub proteza.
Myśle ze najlepszym uzupełnieniem zęba będzie implant... można również zeszlifować zachowana jedynkę i dwójkę obok brakującego zęba i zrobić most. Ale to bardzo drastyczna metoda . Osłabiamy zachowane zeby / szlifujemy je /
Dzień dobry. Utrata górnej jedynki to zawsze bolesne rozstanie. Stabilne i trwałe uzupełninie protetyczne to najczęściej most oparty na zębach sąsiednich lub wsparte na implancie. Ocena możliwości zastosowania danego rozwiązania protetycznego wynika zawsze z oceny danego przypadku w gabinecie, horyzontu czasowego leczenia i możliwości finansowych pacjenta. Warto wspomnieć, że szczególnie na jedynkę warto zastosować rozwiązanie stabilne i trwałe, nawet jeśli konieczne byłoby skorzystanie z dostępnych rozwiązań płatności ratalnych. Pozdrawiam, Renata Sznajder
Witam !!! Implantacja, most porcelanowy . Ale tymczasowo , mozna uzupelnic mala protezka, zeby nie bylo przestrzeni pomiedzy zebami. Zyczymy zdrowka
Należy skontaktować się z lekarzem stomatologiem i w zależności od warunków w jamie ustnej, wybrać odpowiedni sposób uzupełnienia braku. Pozdrawiam
Dobry Wieczór

Najlepszym sposobem uzupełnienia brakującej jedynki jest implant pod warunkiem spełnienia kryteriów.
Jeśli pacjent nie może pozwolić sobie na wszczep tytanowy lub mamy inne przeciwwskazania to sugerujemy wykonanie innego typu rozwiązania protetycznego.
Pozdrawiamy
Witam, jest kilka rozwiazan: most, proteza,implant. Proszę zgłosić się do lekarza aby wspólnie wybrać najlepsze rozwiązanie dla Pani.