usunięcie ropnia

6 odpowiedzi
Witam,mam takie pytanie,mam w jamie ustnej taki dość duży ropień i bardzo mi przeszkadza nawet przygryzam go czasem podczas jedzenia czy Pani doktor zajmuje się usuwaniem tego typu ropni i jaki byłby ewentualny koszt usunięcia,pozdrawiam.
Duży ropień to stan ostry należy natychmiast udać się do lekarza, zapraszamy.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Ropień wiąże się z stanem zapalnym i naciekiem ropnym, gorączką, z opisu nie wynika że to jest ropień. Potrzebna jest wizyta w gabinecie, aby postawić diagnozę,pozdrawiam
Ropień jamy ustnej jest objawem poważnego stanu zapalnego w jamie ustnej, mam nadzieję, że stan ten nie występuje u Pani/Pana przewlekle. Wymaga on dokładnej diagnostyki aby stwierdzić przyczynę jego występowania stąd nie mogę okreslic ceny jego usunięcia. Cokolwiek by to nie było na pewno jestem w stanie pomóc. Zapraszam do gabinetu na badanie i leczenie. Pozdrawiam!
trudno z opisu ocenić czy jest to ropień, dlatego też zapraszam na wizytę. Pozdrawiam
Witam.
Zapraszam na wizytę konsultacyjną w celu oceny zmiany znajdującej się u Pani/Pana w jamie ustnej. Ropnie powstają zazwyczaj jako konsekwencja zgorzeli w kanałach zębach. Leczenie polega na nacięciu ropnia i prawidłowym leczeniu kanałowym zęba przyczynowego. Z opisu jaki znajduje się w pytaniu trudno ocenić, czy jest oto rzeczywiście ropień. Jeżeli dość długo juz ta zmiana jest w jamie ustnej to istnieje prawdopodobieństwo, że jest to torbiel. Leczeniem torbieli jest jej chirurgiczne usunięcie. W celu prawidłowej diagnostyki należy wykonać zdjęcie panoramiczne.
Z poważaniem
Małgorzata Zając
Witam serdecznie,nie zajmuję się leczeniem stomatologicznym.Pozdrawiam.