usunięcie igły ze stopy

7 odpowiedzi
Witam, bardzo proszę o pomoc. Mam kawałek igły w stopie , już miałam operację w celu jej usunięcie, jednakże nie została ona w całości usunięta. Proszę o informację czy może ona zostać usunięta przy zwykłym zabiegu chirurgicznym? Podczas wizyty u chirurga? Czy znowu musiałabym dostać skierowanie do szpitala i mieć operację ? Posiadam już aktualne zdjęcie RTG , bardzo zależałoby mi na jak najszybszym pozbyciu się ciała obcego, gdyż przez to nie mogę wykonać rezonansu magnetycznego. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam.
Czy zabieg da się przeprowadzić ambulatoryjnie, czy będzie wymagał on hospitalizacji ciężko mi powiedzieć, bo nie znam sytuacji ani lokalizacji tego fragmentu igły. Polecam konsultację ortopedyczną lub chirurgiczną. Pozdrawiam!

Proszę zgłosić się w dniu dzisiejszy z badaniem rtg do Bomedica ul. Organizacji WIN 50 o godzinie 16
Zapraszam dzisiaj na godzinę 12:30. Pozdrawiam serdecznie.
Szanowna Pani,

Musiałbym spojrzeć na zdjęcie RTG i ocenić położenie igły. Zwykle jednak takie zabiegi można zrobić w warunkach ambulatoryjnych bez większego kłopotu.

Zapraszam na konsultację.

Z poważaniem,
dr n. med. Michał Lewandowicz
Taki zabieg powinien być wykonany w szpitalu pod kontrolą RTG
Tego typu ciało obce najlepiej usuwać pod kontrolą aparatu rentgenowskiego z możliwością tzw. skopii, czyli podglądu rentgenowskiego w czasie rzeczywistym. Aparaty takie są na ogół w szpitalach. Pozostaje więc kolejny zabieg w szpitalu. Pozdrawiam, Laskus.
Witam. Taką igłę bardzo trudno usunąć. Zwykle takie ciała obce się zostawia. Jeżeli bardzo Pani zależy to trzeba by zrobić zabieg chirurgiczny. W czasie resonansu będzie się nagrzewać. Proszę podesłać mi na maila RTG. Pozdrawiam