Usunięcie blizny na skórze owłosionej głowy

9 odpowiedzi
Witam.
Na szczycie głowy mam bliznę ok 1 cm x 2,5 cm powstałą w skutek oparzenia II stopnia. Powstała ona ok 10 lat temu. Włosy w miejscu tym nie rosną.
Biegły sądowy stwierdził, iż najlepszym wyjściem byłoby jej wycięcie i zszycie płatów skóry owłosionej. Czy taki zabieg może być refundowany na NFZ? Gdzie mogłabym się skonsultować i umówić?
Czy mimo opinii poprzedniego lekarza istnieje możliwość przeszczepu włosów?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.
A.
Szanowny Panie,
Proszę o przesłanie zdjęcia blizny.
Pozdrawiam serdecznie

Witam, tak, jest to blizna pourazowa i w związku z tym kwalifikowana do refundacji przez NFZ. Polecam zgłosić się do pobliskiego ośrodka chirurgii plastycznej. Pozdrawiam, T.Witwicki
Witam,

Należy się zgłosić do lekarza rodzinnego , aby wystawił skierowanie do chirurga plastyka, który ma podpisaną umowę z NFZ.

Pozdrawiam
Dr Jerzy Chęciński
Klinika Chęciński
Proszę spróbować umówić sie w Klinice Chirurgii Plastycznej w Warszawie przy ul. Czerniakowskiej 231
Pozdrawiam Maciej Kulicki
Dzień dobry.
Istnieje wiele sposobów korekcji blizn, również blizn skóry owłosionej głowy. Przy tej wielkości zależy to od umiejscowienia, kierunku i kondycji otaczającej skóry. Oczywiście nie jestem w stanie powiedzieć nic bliższego bez osobistego kontaktu i badania. Nie potrafię na odległość wykluczyć możliwości przeszczepu włosów.
Konsultuję i operuję w Poznaniu i Polanicy Zdroju.
Z pozdrowieniami GK
Dzień dobry,
istnieje możliwość wykonania tego zabiegu w ramach NFZ - w oddziale chirurgii plastycznej, np. w Warszawie w CMKP. Jeśli chodzio rezultat, należy się liczyć z powstaniem dość szerokiej blizny ze względu na duże napięcie skóry w tej okolicy. W kwestii przeszczepu włosów, polecam skonsultować się np. z Dr Kolasińskim w Poznaniu w celu wykonania kwalifikacji do tego zabiegu. Nie zawsze przeszczep włosów w bliznę ma szanse na powodzenie - z uwagi na zbyt słabe ukrwienie blizny nie zapewniające dobrego odżywiena przeszczepionych włosów.

Pozdrawiam serdecznie
lek. Piotr Drozdowski
specjalista chirurgii plastycznej
FEBOPRAS
Witam
Radzę zgłosić się do kliniki Chirurgii Plastycznej w Warszawie przy ulicy Czerniakowskiej. Oczywiście do ambulatorium ze skierowaniem od lekarza rodzinnego, myslę że jest duża szansa na uzyskanie pomocy w podanym przeze mnie ośrodku.
Z poqżaniem
M. Ciesiński
Szanowna Pani, nie wykonuję zabiegów refundowanych przez NFZ. Proszę zasięgnąć informacji w najbliższym oddziale NFZ, gdzie może Pani podjąć leczenie blizny. dr n.med. Joanna Jędrys
Witam, najprostszym rozwiązaniem jest wycięcie blizny i ponowne zeszycie. Zabieg jet możliwy z refundacji funduszu. Przeszczep włosów nie jest refundowany przez fundusz. Zabieg wycięcia blizny i ponownego wycięcia, możliwy w Krakowie - Małopolskie Centrum Oparzeniowo- Plastyczne. Ale z racji czasu oczekiwania, odległości i ilości niezbędnych wizyt lepiej poszukać podobnej placówki w Warszawie. Pozdrawiam Agnieszka- Budzyńska.