Usg zyl konczyn dolnych kiedy?

6 odpowiedzi
Witam.Juz jakis czas czuje bol ,pieczenie i taki ucisk w gornej czesci lydki pod kolanem.?Mysli pan ze to zylaki,zator czy cos innego moze powinnam zrobic usg zyl konczyn dolnych?
bez badania trudno powierdzieć

Słuszny wniosek, proszę zrobić badanie USG CD układu żylnego i tętniczego kończyn dolnych
Witam
Zazwyczaj powinno się zacząć od dokładnego zebrania wywiadu z pacjentem i badania przedmiotowego. Dopiero potem wskazane są badania obrazowe. Proponuję wizytę u chirurga.
USG trzeba zrobić szybko. Trzeba wykluczyć inne patologie. W międzyczasie polecam wykonać badanie D-Dimerów.
Tak warto wykonać USG Doppler.
Pozdrawiam.
Witam, wskazane jest wykonanie USG Doppler żył, być może też tętnic łącznie z konsultacją chirurga naczyniowego, trudno radzić na odległość nie badając pacjenta i nie zbierając wywiadu medycznego. Pozdrawiam Tomasz Ciąćka