USG jamy brzusznej profilaktycznie zrobione, wykazało torbiel korowa 9mm na nerce lewej oraz lewe na
USG jamy brzusznej profilaktycznie zrobione, wykazało torbiel korowa 9mm na nerce lewej oraz lewe nadnerczu ognisko chypoechogeniczne wielkości 12mm do ewentualnego potwierdzenia w TK- incydentalomia ? Co to oznacza czy to rak ?!
1 odpowiedź
Szanowna Pani, W celu oceny zmiany ogniskowej w nadnerczu należy wykonać badanie tomografii komputerowej nadnerczy z podaniem środka kontrastowego. Ponadto należy przeprowadzić diagnostykę hormonalną zmiany nadnercza, co leży w kompetencji Endokrynologa, do którego Pani niezwłocznie powinna się zgłosić. Z wyrazami szacunku, Dr n. med. Natalia Zawada-Kornalewicz
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

