Urologia - choroba Peyroniego

4 odpowiedzi
Dzień dobry. Zdiagnozowano u mnie chorobę Peyroniego. Mam ją od ponad dwóch lat. Guzek jest długości 2,2 cm i szerokości 1,8 cm. Usadowiony jest na podbrzuszu pomiędzy tętnicą grzbietową i nerwami grzbietowymi a ciałami jamistymi. Podczas wzwodu trochę mnie pobolewa i odczuwam mniejszą przyjemność (mam mniejsze odczucia) podczas i pod koniec seksu. Prącie w tym miejscu jest też zniekształcone. Czy jest możliwość usunięcia tego guzka niekoniecznie z góry (może z boku aby nie uszkodzić nerwów) i zastąpienia go innym naturalnym zamiennikiem? Pytam o to bo wszyscy lekarze u których byłem odradzają tego zabiegu ze względu na późniejsze komplikacje zdrowotne z tym miejscem związane. Z góry dziękuję.
Proszę sobie obejrzeć w internecie operację pracia w ch. Peyroniego i zastanowić się czy zdecydowały się Pan na taki zabieg? Dylemat nie tkwi w checiach urologa czy dostępie chirurgicznym tylko w potencjalnie niekorzystnych konsekwencjach zabiegu. Pozdrawiam

Dzień dobry, trzeba znaleźć ośrodek który sie w tym specjalizuje, ja niestety nie dysponuje takim adresem pozdrawiam
Witam. Dobór techniki operacyjnej zazwyczaj zależy od kąta skrzywienia. Taki zabieg najlepiej wykonać w ośrodku który ma duże doświadczenie w tym zakresie- W Polsce - Białystok
Wycięcie płytki powstałej w osłonce białawej w chorobie Peyroniego jest możliwe, ale tylko podczas zabiegu korekty skrzywienia. Należy wówczas ubytek zastąpić kawałkiem sztucznego lub naturalnego materiału i wszyć go w błonę białawą. Korekta skrzywień prącia zależy od stopnia skrzywienia, jego lokalizacji decyzji chorego i lekarza operującego. Powikłania po zabiegu są możliwe jak po każdym innym zabiegu, wcale nie bardziej częstsze czy poważniejsze, kwestia świadomego podjęcia decyzji. Operacje takie wykonywane są także w Bydgoszczy. Zapraszam na konsultację i wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy. Pozdrawiam.