Uraz po wypadku

1 odpowiedzi
Dzien dobry,jestem prawie 10 lat po wypadku samochodowym,w ktorym ucierpiala moja noga.Mialem zespolone srubami biodro i udo.Sa to sruby ,ktorych podobno nie trzeba wyciagac.Wszystko bylo ok,ale od kilku miesiecy,co kilka dni ,przez kilka dni mam potworne bole w kolanie i udzie.Noga robi sie ogromna,spuchnieta i mam doscwysoka temperature,prawie 40 stopni.Po kilku dniach meczarni,zimnych okladach i ibuprofenie to mija,lecz po krotkim czasie powraca i tak wkolo.Czekam na wizyte w poradni,poniewaz bylem ostatnio na ostrym dyzurze i zostalem odeslany z kwitkiem do poradni ,a niestety termny sa dosc dlugie.Prosze o krotkie wytlumaczenie co sie moze dziac i jak sobie pomoc przed dostaniem sie do lekzrza.Dziekuje bardzo i pozdrawiam.
Witam,
w przypadku ścieżki przewidzianej przez NFZ proponuję zgłosić się do rodzinnego o zabadanie, pomoc w znalezieniu ortopedy w bardziej dostępnym terminie lub ew. skierowanie do Szpitala, obstawienie lekiem przeciwzapalnym i antybiotykiem z uwagi na temperaturę.