Uporczywy trądzik

1 odpowiedzi
Dzień dobry Pani Iwono,mam 22 lata i od czasu okresu dojrzewania walczę z uporczywym trądzikiem.Co jakiś czas muszę korzystać z pomocy kosmetyczki,jednak to pomaga tylko na krótki okres..Trądzik nie jest bardzo widoczny,ale pojawiają się grudki pod skórą-głównie na policzkach,pozostawiając po sobie blizny..Stosuję naprawdę dobre kremy,dbam o skórę,pielęgnuje ją,kremuję,więc myślę że problem nie polega na złym doborze kosmetyków.Czuję,że trzeba zacząć leczyć przyczynę.Powiem szczerze,że od kilku dobrych lat nie miałam robionych kompleksowych badań krwi.Byłam u 1 dermatologa,który stwierdził,że może być to przyczyna migdałów,ale niestety nic dalej z tym nie zrobił..Czy będzie mi Pani w stanie pomóc i skierować mnie na odpowiednie badania po wizycie?Bardzo chciałabym,aby problem zniknął...
Pozdrawiam
Trądzik jest złożonym problemem który dotyka w większym lub mniejszym stopniu każdego z nas. U części osób skuteczne jest stosowanie zwykłych środków pielęgnacyjnych a problem przemija sam po jakimś czasie. Kosmetyki i środki powszechnie dostępne nie leczą problemu a jedynie łagodzą jego objawy. Aby skutecznie poradzić sobie z chorobą należy ustalić jej powód i zwalczyć przyczynę a nie zewnętrzne objawy choroby. 90% przypadków trądziku jest uleczalna. W pozostałych 10 % leczenie należy powtarzać lub stosować okresowo aby zmniejszyć jego uciążliwość. Część osób niestety ma postać trądziku z którym bardzo ciężko jest sobie poradzić. Aby podjąć się leczenia należy przeprowadzić kompleksowe badania do których należy;
OB, morfologia, poziom żelaza we krwi, TSH, stężenie DHEA, estradiol 2, prolaktyna, ASO, CRP oraz badanie moczu. Na podstawie otrzymanych wyników możemy dobrać odpowiednie leczenie. Proszę nigdy nie poddawać się i w przypadku uciążliwego trądziku warto jest podjąć leczenie jak najszybciej w celu uniknięcia szpecących blizn i przebarwień. Proszę zgłosić się na konsultację i razem podejmiemy decyzję o najlepszym i dobranym dla Pani sposobie leczenia.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska