Uporczywe strzelanie w stawach

3 odpowiedzi
Dzień dobry,

od już długiego czasu zauważam u siebie uporczywe strzelanie w stawach, czego kiedyś nie było.
Szczególnie w stawach skokowych, obu kończyn dolnych. Tam w ciągu jednej chwili jestem w stanie kilka razy "pstrykać" przy pewnym okręcaniu kostką ale też przy zwykłym chodzeniu strzelają i kostka i palce stóp. Co chwilę jestem w stanie wywołać to zjawisko. Podobnie jest w palcach dłoni, między kolejnymi "pstryknięciami" nie ma długiej przerwy czasowej. W trakcie wykonywania jakiś ćwiczeń, strzelają także np. barki.
Strzelanie to raczej mnie nie boli.
Co to może być, czy jest to niebezpieczne? Mój wiek- 18 lat.
Nie jest to zwykle niebezpieczne jeśli opisanym zjawiskom akustycznym nie towarzyszy ból czy obrzęk stawów. Może mieć to związek np. z szybkim wzrostem kości i stawów (wraz z torebkami stawowymi, z których wydobywają się opisane dźwięki), czyli zjawisko całkowicie normalne. Pozdrawiam, MS

Strzelanie stawów w większości przypadkow nie jest niczym niebezpiecznym. Jeśli nie ma innych dolegliwości typu bol, obrzek to nie przejmowałbym się tym problemem. Często z wiekiem dolegliwości ustepuja
Dzień dobry,
jeżeli takim "sensacjom" nie towarzyszą żadne inne dolegliwości (ból, uczucie niestabilności) to traktujemy to jako sprawę bardzo indywidualną i zupełnie niegroźną. U niektórych występują takie "strzelania" częściej, u innych rzadziej, ale dopóki nie powodują żadnych niebezpiecznych objawów nie ma powodu do niepokoju.
serdecznie pozdrawiam