Uporczywe kurzajki

5 odpowiedzi
Dwa lata temu pojawiły mi się na podeszwie brodawki mozaikowe najpierw drobne, przypominające odcisk, obecnie odrobinę się rozsiały (na pół pięty). W międzyczasie byłam w ciąży i kurzajki traktowałam krioterapią. Obecnie karmię piersią i zdecydowałam się na laser. Za mną leczenie brodacidem, verrumalem, kilkanaście mrożeń i trzy zabiegi laserem. Obecnie przygotowuję skórę maścią z kwasem salicylowym do kolejnego zabiegu laserowego. Co jeszcze mogę zrobić teraz karmiąc piersią, bądź później już po karmieniu? Czy np. maść Aldara albo zabieg chirurgiczny wreszcie pozbyłyby się problemu?
prosze udac sie do dermatolga, lekarz dostosowujac sie do sytuacji wykona odpowiedni zabieg usuniecia brodawek tak aby byl bezpieczny

Witam,
niestety nie ma najlepszego środka na brodawki. Trzeba próbować różnych metod. Po chirurgicznym usunięciu widziałam brodawki w bliźnie.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Szanowna Pani, proszę rozważyć z lekarzem dermatologiem zabieg elektrokoagulacji. Pozdrawiam!
Dzień dobry,
faktycznie bardzo uporczywe brodawki, ale tak bywa zwłaszcza w przypadku brodawek mozaikowych. Przygotowanie , czyli złuszczenie warstwy rogowej z brodawek tego typu bardzo ułatwia leczenie. Proszę złuszczać ok. 8 dni i dać wykonać kolejny zabieg laserowy.
Zdecydowanie nie polecam zabiegu chirurgicznego, ani Aldary do leczenia brodawek.
Dzień dobry,
Czasem problrm brodawek wirusowych jest bardzo uciążliwy i wymaga dużej konsekwencji. Zabiegi chirurgiczne nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ są traumatyczne a brodawki często wracają, Aldara na podeszwy też jest mało skuteczna. Najlepiej będzie stosować krioterapię lub laser do skutku.Przestrojenie hormonalne po zaprzestaniu karmienia też moż mieć pozytywny wpływ, pozdrawiam, Beata Kociemba