Ukąszenie owada czy coś innego?

4 odpowiedzi
Dzień dobry,, 2 dni temu wyczułem na udzie zgrubienie, które jest czerwone, a wokół niego występuje rumień, dodatkowo jest delikatnie opuchnięte i boli podczas dotykania. Wygląda to na ugryzienie jakiegoś owada, co musiało wystąpić podczas snu, ponieważ nie pamiętam aby coś mnie ugryzło. Biorę wapno i smaruję to miejsce fenistilem. Czy jakaś inna dolegliwość może się tak objawiać, czy to faktycznie ugryzienie owada i nie ma się czym przejmować tylko czekać aż zejdzie? Nie mam żadnych innych dolegliwości, typu nudności itp.
Nie można wykluczyć boreliozy.Konieczny szybki kontakt z lekarzem i wykonanie badania krwi w kierunku boreliozy.Wynik badania krwi w pierwszym okresie po ukąszeniu kleszcza może jeszcze być ujemny jeśli tak należy go powtórzyć za trzy tygodnie,ale kontakt z lekarzem jak najszybciej.Pozdrawiam

poczekać 2/3 dni i pokazać się u lekarza jeśli nie będzie poprawy
Jak to zwykle bywa, możliwości jest wiele, ale faktycznie efekt kontaktu z owadem jest tu najbardziej prawdopodobny. Jako że na obrzęk i stan zapalny składa się nie tylko drażniące działanie wydzieliny z aparatu gębowego insekta, ale może to być również efekt przenoszonych przez owada bakterii, stosowanie leku przeciw uczuleniowego typu fenistil może nie wystarczyć, może być potrzebna mość z antybiotykiem, proszę skontaktować się z lekarzem.
Pozdrawiam.
Być może jest to po ugryzieniu jakiegoś owada, jeżeli rumień się poszerzał i osiągnął średnicę powyżej 5 cm to może kleszcz zakażony boreliozą i w takim przypadku należy udać się do lekarza. Natomiast jeśli średnica do 1 cm , to nie ma czym się przejmować. pozdrawiam Czesław Drozd