Ugryzł mnie mój kot, reakcja obronna na spacerze ,odciągałam od innego kota,tak mocno mnie ukąsił,że
Ugryzł mnie mój kot, reakcja obronna na spacerze ,odciągałam od innego kota,tak mocno mnie ukąsił,że niecałe 24h po mam spuchniętą dłoń i nie zginam już palca wskazującego, sączy się ropa,jak naciskam leci więcej, ręka zaczerwieniona , rwie i czuje gorąco - jest weekend więc uzyskałam teleporadę medyczną, przemywać kwasem bornym,maść tribiotic i Dexac - ale ręka jest tak spuchnięta,że boję się by nie wdała się sepesa - kot mój,szczepiony,więc tu się nie martwię - ale martwi mnie to puchnięcie,skóra już się błyszczy,ropa leci i boli jak diabli...mam nadzieję,że to nic poważniejszego sie z tego nie urodzi !?
1 odpowiedź
Podane przez Panią objawy sugerują infekcję, co jest bardzo częste przy ranach kąsanych. Należy zwrócić się po pomoc w pierwszej kolejności do lekarza POZ - proponowałbym rozważenie antybiotykoterapii oraz sprawdzenie ostatniego szczepienia przeciwtężcowego.
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

