Uderzenie kolanem w nos - zlamany?

4 odpowiedzi
Wczoraj wieczorem robilem salto i uderzylem sie swoim własnym kolanem w nos. Nie leciała krew, z oczu zaczeły lecieć łzy i tyle. Nos troche bolał, ale nie jakoś specjalnie.

Po powrocie do domu nos jest delikatnie opuchnięty (nic nie ma sinego czy czarnego, lekko wiekszy po lewej stronie i na czubku). Boli trochę sama góra jak dotykam (tam gdzie twarda kość), na dole chrząstki nie bolą. Dodatkowo boli głowa.

Czy nos może być złamany, czy to po prostu stluczenie po kopnieciu? Jak myslicie?
Witam
Można odczekać 2-3 dni aż ustąpi obrzęk i jeśli po ustąpieniu obrzęku nos będzie prosty to ok (nawet jeśli jest złamanie ale bez cech przemieszczenia)to ok - zrośnie sie sam i bedzie prosty a jeśli zdeformowany to należy go nastawić - (bo złamanie z przemieszczeniem)
Pozdr
Stanisław Nitek

Bez badania laryngologicznego i zdjęcia RTG nie można z całą pewnością wykluczyć złamania.
Zgłosić się proszę do laryngologa na konsultację i rtg kości nosowych
Witam serdecznie, prawdopodobnie obrzęk pourazowy.
Proponuję wykonać RTG kości nosa - rozwieje wszelkie wątpliwości!
Marcin Daroszewski - laryngolog-bydgoszcz.pl