Udar niedokrwienny mózgu. nastąpił 3 dni temu

4 odpowiedzi
Mama została przewieziona z domu do Zielonej Góry , tam zrobiono jej TK i lek. Neurolog stwierdził że z braku miejsc może być leczona na oddzielnym wewnątrzym w Zielonej Górze. Mama ma też duże wole tarczycy niedoczynność , (mówią ze jeszcze takiego nie widzieli ) stan jest poważny tak mi powiedział lekarz i ze jest pod opieką neurologa. Panie doktorze czy konsultować mamę z innym lekarzem neurologiem? Mama rozmawia z nami rzeczowo ma paraliż lewej strony , trochę ściska ta poraźona ona ręką . Dużo śpi ..
Szanowni Państwo,
wydaje mi się, że już wczoraj odpowiedziałem na te pytania. Mogę dodać tylko tyle, że ponieważ u mamy pojawiła się spastyczność, powinni Państwo zamiast dodatkowych konsultacji neurologicznych, postarać się o terapeutę, który zna tzw. metody neurofizjologiczne np. Bobath lub PNF. Już na tym etapie powinien zacząć pracować z pacjentką.
dr Andrzej Żytkowski

Sugeruję znaleźć dobrego fizjoterapeutę specjalizującego się w rehabilitacji neurologicznej, metody NDT Bobath, bądź PNF będą tutaj bezwzględnie koniecznie, aby osiągnąć poprawę funkcji. Codzienna żmudna praca będzie tutaj niezbędna. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Trzeba rozpocząć rehabilitację metodami neurofizjologicznymi, a z tarczyczą udać się do lekarza który leczy też ziołami, może się zmniejszy trochę
WItam,
To pytanie kierowałbym do lekarza neurologa a nie do fizjoterapeuty. Co do senności oraz zaciskania porażonej ręki powiem Pani z doświadczenia ponieważ pracuje z takimi pacjentami że większość pacjentów dużo spi, nawet zasypia podczas ćwiczeń. CO do zaciskania się ręki stan może się polepszyć lub pogorszyć najlepiej byłoby wdrożenie fizjoterapi w celu zmniejszenia do minimum spastyki polecałbym terapeutę po kursach BOBATH PNF.