uczulenie na skórze

3 odpowiedzi
Witam,
Mniej więcej od listopada pojawia mi się na brodzie oraz dekoldzie wysypka. Są to małe czerwone kropki, czasem jakby wypełnione płynem, wiem od dermatologa ze nie jest to trądzik. Są głównie po kilka w jednym miejscu niż pojedynczo. Pojawiają się i czasem znikają prawie całkowicie na około dzień lub dwa dni i problem wraca. Wydaje mi się po małych obserwacjach że to ma związek z mlekiem czy nabiałem lub produktami pszenicznymi albo pomidory. Czy to może być to? Jest sposób na to zanim wybiorę się do alergologa?
Zmiany alergiczne z reguły swędzą.W tej lokalizacji mogą mieć one też charakter łojotokowy.Wymagają obejrzenia dla postawienia prawidłowej diagnozy.Raczej nie są związane z alergią pokarmową
Sugeruję wizytę: - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Optowałabym za uczuleniem kontaktowym? Moim zdaniem nie ma to żadnego związku z mlekiem ani nabiałem.Wtedy wysypka byłaby bardziej rozsiana na całej skórze. Radziłabym zmienić kosmetyki ( środki myjące,kremy) na hypoalergiczne ,nie używać fluidów ,perfum.Zmywać twarz tonikami hypoalergicznymi np z Aderma Exomega lub Physiogel lub inne hypoalergiczne.
Konieczna jest oceną tych zmian przez lekarza alergologa- mogą być zdjęcia na wizycie i ew. wykonanie testów z krwi na obecność uczulenia na pokarmy...
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.