ucisk pnia trzewnego

7 odpowiedzi
dzień dobry. mam 36 lat - kobieta. od kilku miesięcy boli mnie i mam opuchnięty brzuch w górnej jego części. usg wykazało zwężenie pnia trzewnego 60-70 %. czy mogłabym prosić o zarekomendowanie dobrego lekarza w tej dziedzinie. byłam u internisty, dostałam skierowanie do chirurga ogólnego, a ten dał mi skierowanie do chirurga naczyniowego.
Jeżeli ma Pani objawy z tego powodu - bóle w nadbrzuszu po jedzeniu, wysiłku prawdopodobnie należy rozważyć leczenie zabiegowe - wewnątrznaczyniowe rozszerzanie miejsca zwężenia. Pozdrawiam

Szanowna Pani,
Zespół uciskowy pnia trzewnego głównie wynika z ucisku więzadła łukowatego przepony na splot trzewny (splot nerwowy), a również pień trzewny (tętnica). Objawy, które Pani opisuje nie muszą być objawami ucisku pnia trzewnego. Do rzetelnego rozpoznania najprawdopodobniej potrzebne będą inne badania, oraz typowy wywiad...

Zapraszam na wizytę.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zapraszam do Poradni Naczyniowej przy Szpitalu Bielańskim w Warszawie
zapraszam do siebie na wizytę celem dokładnego zapoznania się z wynikami badań i zaplanowania dalszego postępowania
Wzdęcie brzucha nie należy do obajwów typowych zespołu ucisku pnia trzewnego- możej jest jeszcze jakiś inny problem. Co do leczenia wykonuje się tzw. uwolnienie pnia trzewnego w razie uporczywego bólu. Zabieg jest rzadki ale może wykonać każdy doświadczony chirurg naczyniowy.
Witam
Każdy chirurg naczyniowy zleci Pani wykonanie badania angio-TK aorty brzusznej wraz z naczyniami trzewnymi. Na podstawie wyniku i analizy obrazów zostanie podjęta decyzja. Zwężenie pnia trzewnego u tak młodej pacjentki zazwyczaj związane jest z uciskiem z zewnątrz naczynia a nie z miażdżycą. Leczenie zazwyczaj polega wtedy na usunięciu ucisku (zazwyczaj drogą laparoskopową), a następnie angioplastyce lub angioplastyce z wszczepieniem stentu. Przed zleceniem badań oraz podjęciem decyzji o leczeniu bardzo ważne jest zebranie dokładnego wywiadu, w którym powiążemy dolegliwości z opisywaną w usg patologią. Zapraszam na konsultację.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Większość ośrodków z Oddziałem Chirurgii Naczyniowej wykonuje angiplastyke czyli poszerzenie pnia trzewnego wewnątrznaczyniowo. Wystarczy udać sie do najbliższej poradni Chir Nacz. Pozdrawiam.