Ucisk na jelito grube

21 odpowiedzi
Witam, mam 37 lat i mój problem polega na tym że bolał mnie brzuch najbardziej po prawej stronie takie rwania i piekące pobolewanie w pachwinie uda. Zrobiłam kolonoskopię i okazało że coś naciska jelito grube w okolicy prawego jajnika, lecz 3tygodnie wcześniej w związku z tymi dolegliwościami robiłam marker nowotworowy ,USG jajnika i brzucha i jest wszystko dobrze.Z kolonoskopię wyszło że jelito cienkie, grube oraz wyrostek jest w porządku tylko te uwypuklenie w dnie kątnicy jelita jest tak jak powiedział mi lekarz.Umówiłam się na rezonans ale ten okres oczekiwania mnie wykańcza ,proszę o jakąś poradę.
Dzień dobry,
Proponuję skontaktować się z chirurgiem ogólnym celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.

Być może jest to początek przepukliny,która w okresie tworzenia się jest najbardziej bolesna a jak już wyjdzie i jest wyraźnie widoczna na zewnątrz to ból ustępuje.
Proponuję wykonanie virtualnej enterokolonoskopii KT
Proponuję cierpliwie poczekać na wynik badania obrazowego i skonsultować z chirurgiem. Pozdrawiam.
spokojnie czekać
Kolonoskopia sprawdza jedynie jelito grube. Nie ocenia jelita cienkiego. Wątpliwa jest też ocena wyrostka robaczkowego. Rwące, piekące nagłe bóle w pachwinie - nie wydaje się, aby miało to coś wspólnego z jelitem. Więznąca przepuklina? kamica nerkowa?
Prosze wykonac badanie. Gdybanie nic nie pomoże. Cierpliwości.
w celu dokładnej oceny sugeruję wykonanie tomografii komputerowej miednicy mniejszej z kontrastem
Szanowna Pani,
uważam, że decyzja o wykonaniu rezonansu magnetycznego jest słuszna.
Porady mogę udzielić po zbadaniu Pani i zapoznaniu się z dokumentacją medyczną.
Z wyrazami szacunku
Monika Bieniasz
Niestety musi Pani uzbroic sie w cierpliwość i zrobic rezonans lub CT gdyz kolonoskopia jest w tym przypadku mało miarodajna
Tomasz Kłos
Witam,
diagnostyka być przeprowadzona szybko w oparciu o tzw kartę DILO. Taką kartę powinien wystawić lekarz rodzinny.
Pozdrawiam,
Marcin Migaczewski
Witam,
jeżeli w badaniu usg brzucha nie stwierdzono patologii to raczej nie należy panikować. Dno kątnicy lezy pozaotrzewnowo to znaczy że jakikolwiek guz wychodzący z jamy brzusznej nie może go uciskać. Prawdopodobnie nic złego się nie dzieje.
Pozdrawiam M.Garbień
Wszystko zależy od sytuacji klinicznej czyli objawów. Jeśli Pani lekarz, który badał Panią nie widzi konieczności pilnej diagnostyki, należy poczekać do terminu badania. W przeciwnym wypadku należy przyspieszyć procedurę.
Proszę spróbować USG przezpochwowe u ginekologa
Proszę wykonać TK jamy brzusznej wraz z konsultacją chirurgiczną. Pozdrawiam.
Do czasu wykonania pełnej diagnostyki należy stosować leczenie zachowawcze pod kontrolą lekarza prowadzącego.
Nie tworzy to nadal spójnego obrazu. Potrzebna Pani osoba która zbierze badania w jedną całość. Ja by zrobił zamiast nmr tomografię z kontrastem, na pewno szybciej się uda. No i dał się fachowcowi zbadać;)
Tomografia brzucha. Rezonans brzucha jest niepotrzebny
Niestety wyczerpaliśmy możliwości diagnostyczne podstawowe - trzeba poczekać na wyniki badań wysoko specjalistycznych jak np.MRI . PS czy chirurg Panią badał?? Podobne bóle w pachwinie powoduje czasami przepuklina...
Problem wygląda na złożony, czasem zrosty pooperacyjne zmieniają ułożenie jelita, mogą powodować też jego zaginanie, przez internet nie da się rozsądnie skonsultować pacjenta. Polecam dokończenie diagnostyki u swojego lekarza prowadzącego. Pozdrawiam serdecznie!
Niewiele więcej można wymyślić bez zbadania Pani i obejrzenia rezonansu.