ucisk kręgosłupa czy coś poważnego

3 odpowiedzi
Dzień dobry. mam pytanie. Mam zniesioną lordoze szyjna oraz kifoze piersiową. Czy oba te przypadki mogą być przyczyną rozpierających bólów pleców? ten ból nie jest bardzo mocny. Jest raczej taki tępy, opisujący,uciskajacy. Czasem mam wrażenie że nie mogę swobodnie oddychać. Najczęściej ból występuje między lopatkami i punktowo pod nimi. Czasami również promieniuje to na przód klatki piersiowej w okolicy mostka ,do nasbrzusza oraz lewego barku. Miałam wykonane echo i ekg serca które wyszły dobrze. Rtg płuc również bez żadnych zmian. Czy jest jakieś prawdopodobieństwo że kregoslup uciska mi ma płuca skoro mam wrażenie duszności i ciągle czuje jakby mnie ktoś uciskal ręką po tych plecach. Dodatkowo ostatnio w nocy mialam silny bol pod lopatkami po czym wrazenie skurczu w lewej piersi i nad. Bol byl bardzo silny i mocno klujacy. Czy to tez moze byc efektem tych schorzen ? Jakie badanie ew. mogłabym dodatkowo wykonać. Zaczynam się martwić tymi bólami czy to na pewno kregoslup czy coś poważniejszego. Boję się że to płuca i boję się że kregoslup mi je naciska. Te bóle występują również w klatce piersiowej. Proszę o podpowiedź co można jeszcze zbadać lub jakimi metodami. Pozdrawiam
Przede wszystkim musi być Pani zbadana przez lekarza ortopedę, który oceni na ile zniesienie fizjologicznych krzywizn kręgosłupa ma wpływ na opisywane dolegliwości zaleci odpowiednie postępowanie.

dolegliwości te mogą być pochodzenia kręgosłupowego.badaniem bardzo szczegółowym jest rezonans magnetyczny kręgosłupa
Dzień Dobry,
Powinna Pani skontaktować się z ortopedą lub lekarzem rehabilitacji.
Pozdrawiam.