Uciążliwy trądzik - czy to zaskórniki zamknięte?

2 odpowiedzi
Od wielu lat walczę z trądzikiem. Na początku był to zwykły trądzik młodzieńczy, który z czasem zmieniał formy. Aktualnie mam 24 lata, jestem 5 lat po leczeniu antybiotykami, zostały mi zaskórniki i na jednym z policzków bardzo dużo grudek, których na pierwszy rzut oka nie widać, ale już w odpowiednim świetle ilość ich jest bardzo widoczna. Są to grudki których nie da sie wycisnąć. Jeżeli już uda się któryś wycisnąć to jest to bardzo trudne i długotrwałe. Ropa wychodzi niteczkami i jest jej dużo. Czy są to zaskórniki zamknięte? Jak mogę zacząć z nimi walkę?Pozdrawiam
Szanowny użytkowniku/użytkowniczko Znanego Lekarza, niestety ale w tym przypadku, nie widząc pacjenta, nie da się postawić dokładnej diagnozy - można tylko zaszkodzić pisząc na temat domniemanych chorób. Zalecam konsultacje u lekarza dermatologa, a w między czasie o stosowanie produktów do twarzy przeznaczonych dla osób zmagających się z problemami skórnymi. W aptekach jest sporo produktów z różnych serii, proszę podpytać farmaceutę - na pewno coś doradzi. Nie wybieramy tylko produktów silnie złuszczających, gdyż w przypadku krostek ropnych możemy sobie dodatkowo zaszkodzić, mocno wysuszając i podrażniając skórę. I najważniejsze - nic nie wyciskamy! Pozdrawiam.

Szanowny Pacjencie, przede wszystkim - proszę nic nie robić na własną rękę. Nie wyciskać, nie nakłuwać i nie złuszczać - bo można sobie niepotrzebnie zaszkodzić. Proszę udać się do lekarza prowadzącego na wizytę kontrolną celem omówienia zmian pozostałych po leczeniu. Niestety, ale bez bezpośredniego kontaktu z pacjentem (tzn. bez możliwości obejrzenia zmian) nie jestem w stanie dokładnie odpowiedzieć na zadane pytanie i cokolwiek zasugerować, zwłaszcza, że nie chce wprowadzić w błąd. Podsumowując, zapraszam do dermatologa! Pozdrawiam