Uciążliwy ciągły katar i zatkany nos u 7-latki

4 odpowiedzi
Witam, córka 7 lat, alergia na kurz i roztocza. Ciągły katar i zatkany nos od około 1,5 roku. Krople, woda morska, syrop na objawy alergiczne, inhalacje - nic nie pomaga. Nie możemy pozbyć się wiecznie zatkanego nosa i kataru. Córka się strasznie z tym męczy, jest to uciążliwe. Jedyne co udało mi się uzyskać dzięki syropowi Cetrizin zakupowanego w Niemczech, pozbycie się nawracającego szczekającego kaszlu, powtarzającego się mniej więcej co 3 tygodnie, doprowadzającego do duszności, kaszel był ciągły, córka nie mogła zjeść, wymówić zdania nawet dwóch słów w jednym ciągu. Proszę o pomoc, jak jeszcze mogę jej pomóc w sprawie kataru. Nadmienię że byłam już u wielu specjalistów, o syropie dowiedziałam się z własnych źródeł. Żaden lekarz nie widzi tu powodu do odczulania... Czy jest jakiś inny sposób na pozbycie się tego problemu?
wskazana konsultacja celem kwalifikacji do odczulania

Dzień dobry,
Jeżeli jest udowodniona alergia na roztocza, a dziecko pomimo leczenia objawowego - czyli leku przeciwhistaminowego i sterydu do nosa (w informacji o tym jak jest leczona nie widzę sterydów do nosa!), ma nadal objawy to konieczne jest odczulanie. Tylko alergolog podejmuje decyzje co do odczulania. Proszę się udać do poradni alergologicznej, tam gdzie były robione testy.
Pozdrawiam
Proszę wysłać opis na darmowy portal forum.parenting.pl/bol-i-goraczka-u-dziecka-zapytaj-pediatre porozmawiamy na czacie . I zapraszam do Łodzi odczule
witam
jeśli są uciążliwe objawy alergicznego nieżytu nosa i prawdo podobnie astmy oskrzelowej, oraz dodatnie wyniki testów skórnych na roztocza kurzu domowego to są mocen wskazania do odczulania, tj poza optymalną terapią farmakologiczna jedyne rozsadne postępowanie aby zmniejszyć objawy alergii.