Uciążliwy ból prawej stopy przy chodzeniu

2 odpowiedzi
Od dwóch tygodni boli mnie stopa, prawa. Wcześniej (około 4 miesiące temu) również odczuwałam w stopie bóle. Bóle pojawiają się w trakcie chodzenia oraz masowania stopy. Kiedy 4 miesiące temu byłam u ortopedy, stwierdził, że to może być przeciążenie i polecił nosić wkładki ortopedyczne. Ból wtedy się wyciszył, a teraz znowu pojawił, bez wyraźnej przyczyny. Faktycznie bardzo dużo chodzę - od 3 do 10 km dziennie, plus wtedy była to długa pielgrzymka (30 km). Mimo bólu dalej chodzę, ponieważ jestem do tego zmuszona. Co to może być za przypadłość?. Ból dotyczy zwłaszcza środkowej części stopy, od góry (nie podeszwy).
Niestety w podanym przez Panią wywiadzie chorobowym nie za bardzo można wywnioskować czego dotyczy ból. Poza tym przy przewlekłych dolegliwościach bólowych należ w pierwszej kolejności zbadać stopę a do tego potrzebny jest pacjent a nie sam wywiad . Pozostaje mi jedynie zaprosić Panią na wizytę.

Tzw zespół bólowy śródstopia a wiec dość częsta przypadłość zwłaszcza kobiet.
Najlepszym rozwiązaniem to dobrze dobrane zabiegi fizykoterapii.