Uchyłki esicy

3 odpowiedzi
Dzien dobry, kilka miesięcy temu stwierdzono u mnie uchyłki esicy, jeszcze wcześniej w gastroskopii lekarz stwierdził bakterie H.pyroli. Po kolonoskopii pojawił się problem z hemoroidami i brudnym odbytem. Za każdym pójściem do toalety myje te część ciała, a to jest tylko do następnej wizyty. Przypuszczam, że te problemy pojawiły się z powodu parcia przy badaniu. Lekarz co kilka miesięcy przepisuje Bioprazol i Tribux F. Często do południa pobolewa mnie w podbrzuszu, niezależnie czy jestem na lekach lub nie. Mam pytanie czy tak powinno wygladać leczenie moich dolegliwości...? Aha do tego czasami odczuwam dolegliwości żołądkowe.
Nie do końca rozumiem tu związek uchyłków esicy z obecnością H. Pylori... Jak rozumiem dolegliwości żołądkowe były przyczyną gastroskopii a bóle podbrzusza kolonoskopii? O ile gastrolog może skutecznie wyleczyć zakażenie Helicobacter, co powinno złagodzić objawy zgagi, pieczenia i bólu w nadbrzuszu (po wykluczeniu innych przyczyn), o tyle uchyłków lekarstwami wyleczyć się nie da. Bardzo istotna jest tu właściwa dieta, ale z tym także dobry gastrolog sobie poradzi. Hemoroidy i brudzenie odbytu stolcem raczej jednak pozostaje w gestii proktologa. Pozdrawiam.

Witam! Zbyt poważny problem, by leczyć go przez internet. Pozdrawiam
Szanowna Pani, Szanowny Panie, na podstawie przedstawionych przez Panią/Pana dolegliwości niewiele można wywnioskować. Powinna Pani/ Pan zgłosić się do chirurga proktologa i po badaniu klinicznym i proktologicznym będzie można określić w przybliżeniu rozpoznanie i dalej rozpocząć leczenie. Pozdrawiam i zapraszam.