U mojej córki bardzo wcześnie bo już w wieku 10 lat pojawia się pierwsza miesiączka oraz uporczywy t

1 odpowiedzi
U mojej córki bardzo wcześnie bo już w wieku 10 lat pojawia się pierwsza miesiączka oraz uporczywy trądzik, który niestety nie był leczony z sukcesem. Nie pomagały żadne maści, antybiotyki itp. Miesiączki były nieregularne a jak się pojawiały były bardzo obfite. W 3 klasie gimnazjum zauważyliśmy, że córka się samookalecza. Jej samoocena była zerowa. Przeszła roczną psychoterapię. Od prawie trzech jest pod opieką psychiatry i zażywa stimuloton. Jednocześnie w tym samym czasie zmieniliśmy dermatologa, który jako pierwszy zlecił nam badania hormonalne. Wyniki nie były dobre. Trafiłam więc z córką w wieku 17 lat do bardzo dobrego endokrynologa – ginekologa na Śląsku, który zlecił dalsze badania. Zdiagnozował problemy z tarczycą, które powodowały bardzo wysoką prolaktynę. Zdiagnozował również androgeniczność typu nadnerczowego, hirucyzm i insulinooporność. Jako leczenie wprowadził eutyrox, vibin mini, pabi- dexamethazon w dawce ½ tabletki najmniejszej dawki (500) co drogi dzień. Potem ¼ tabletki co drugi dzień, chyba, że zaczną pojawiać się zmiany to znowu miała przejść na dawkę ½ co drugi dzień. Kazał również odstawić całkowicie cukier gdyż córka nie tolerowała metforminy. Już po paru tygodniach leczenia córka zmieniła się nie do poznania. Wszystkie niedoskonałości zniknęły włosy przestały wypadać. Moje wątpliwości zaczęły budzić jednak leki podawane w takich ilościach szczególnie pabi-dexamethazon. Pan Doktor jednak uspokajał mnie, że jest to tak minimalna dawka, która nie jest szkodliwa. Przy kontrolnej wizycie u dermatologa, kiedy powiedziałam co zażywa córka zdziwienie Pani Dermatolog było ogromne. Powiedziała, że pabi-dexamethazon podawany może być tylko dwa miesiące i kazała zmienić endokrynologa. Polecany przez Panią Dermatolog Endokrynolog, kazał odstawić ten lek twierdząc, że sam vibin mini sobie poradzi. I tu pojawił się problem. Po pół roku od odstawienia dexamethazonu pomimo iż pozostałe leki podawane są nadal trądzik powrócił, włosy zaczęły wypadać pojawiły się lekkie fioletowe kreski na pośladkach.. Córka ma obecnie 19 lat nie wie co ma robić, jakiego lekarza słuchać a ja nie wiem co jej doradzić. Proszę o opinię.
Dzień dobry proponuję zasięgnąć porady kolejnego endokrynologa, nie da się na tak wiele wątpliwości odpowiedzieć w taki sposób, nikt Pani nie postawi diagnozy , trzeba córkę zobaczyć i ustalić fakty, proponuję zabrać całą dotychczasową dokumentację na taką konsultację. Pozdrawiam serdecznie