U mojej 25 letniej córki stwierdzono: obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych. Neoplazja śródn

4 odpowiedzi
U mojej 25 letniej córki stwierdzono: obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych. Neoplazja śródnabłonkowa niskiego stopnia (LSIL) związana z infekcją HPV lub dysplasia gradus minoris (CIN 1) Obraz cytologiczny odpowiada grupie III wg systemu Papanicolaou.
Nadmienę, że moja babcia ze strony mamy zmarła na raka szyjki macicy. Jestem przerażona. Proszę o wyjaśnienie i wskazówki, co powinnam robić, jakie wykonać badania. Oczywiście wizyta u ginekologa jest konieczna. Jakie córka powinna mieć zalecone badania do wykonania? Dziękuję za odpowiedź.
Weryfikacja zmian kolposkopia + ewentualnie pobranie wycinków. Dalsze postępowanie zależnie od wyników. Zmiany LSIL w większości przypadków ustępują samoistnie.

Tak ten ma pochodzenie wirusowe i należy zastosować badania w tym kierunku i następnie wyleczyć córkę
konieczne jest pobranie wycinków oraz badanie na HPV jakościowe Proszę jak najszybciej iść z córka do ginekologa
Córka powinna regularnie kontrolować się u ginekologa 2razy do roku powinny być wykonywane badania kolposkopowe badanie w kierunku HPV virusa onkogennego i innych badań