Twardzina ograniczona - przeszczep skóry

3 odpowiedzi
Witam Panie Doktorze,

mam 25 lat. Od 5 roku życia chorowałem na twardzinę ograniczoną. Mam zmiany chorobowe m.in. na klatce piersiowej. Od kilku lat (ponad 6) choroba nie postępuje (nie ma nowych zmian, wyniki badań się wzorowe). Zastanawiam się czy jest szansa przeszczepu części skóry z klatki piersiowej (jest to dla mnie najbardziej problematyczne, gdyż blizna chorobowa zniekształca mi całą pierś i niestety widać różnicę między lewą a prawą częścią klatki piersiowej). Rozmawiałem o tym z reumatologiem i wiem, że w Polsce są chirurdzy którzy wykonują takie operacje. Dostałem informacje, bym zapytał Pana, gdyż jest Pan świetnym fachowcem. Oczywiście mam świadomość że zapewne małe grono Chirurgów zajmuje się takimi operacjami. Będę wdzięczny za informację czy Pan zajmuje się takimi kwestiami i mogę np. umówić się na konsultację w celu oceny stanu i ustalenia możliwych działań.

Dziękuję z góry za odpowiedź,
Artur
Szanowny panie,
na podstawie tego opisu nie jestem w stanie zdecydować, czy mogę zająć się Pańskim przypadkiem. Uprzejmie proszę o przesłanie zdjęcia na adres emailowy lecznicy (kontakt w profilu kliniki Model Med lub moim) i powołanie sie na korespondencje z ZL. do emaila proszę raz jeszcze wkopiować swoje zapytanie.
Pozdrawiam serdecznie - Matuszewski

Witam, jest to leczenie, które powinno być leczone w szpitalu, najlepiej klinicznych - zabieg wtedy będzie refundowany. Mogą bowiem wystąpić powikłania i w warunkach klinicznych będzie miał większe możliwości uzyskania dobrego wyniku. Być może rozwiązaniem będzie w Pana przypadku ostrzyknięcie blizn tłuszczem a następnie wymiany blizny (przeszczep) na zdrową skórę, pobraną z innego miejsca. Pozdrawiam, T.Witwicki
Dzień dobry,

Twardziny się nie operuje.

Pozdrawiam
Klinika Chęciński