Trwała depilacja

4 odpowiedzi
Mam 28 lat, zawsze miałam problemy z nadmiernym owłosieniem. Ginekolog zawsze twierdził, że po urodzeniu dziecka wszystko wróci do normy. Urodziłam dwójkę dzieci jednak problem z włosami pozostał. Muszę golić się codziennie na twarzy. Początkowo starałam się depilować mechanicznie ale to nie pomagało. Byłam też na kilku zabiegach u kosmetyczni depilacji woskiem a następnie próbowałam zabiegów VPL. Włosy dalej odrastają i mimo 8 powtórzeń dalej rosną. Dodatkowo na skórze policzka pozostały mi blizny po oparzeniu ramką tego VPL. Moim problemem jest nadmiar owłosienia na twarzy i brodzie. Proszę o wskazanie najlepszej metody depilacji trwałej oraz o informacje które urządzenie jest najmniej bolesne i nie doprowadzi do kolejnych poparzeń.
Aby skutecznie usunąć zbędne owłosienie niezbędne są zabiegi dobrej jakości laserem. Obecnie za najbardziej skuteczne tego typu urządzenia uznawane są lasery aleksandrytowe i diodowe. IPL i VPL nie jest laserem wbrew potocznie panującemu poglądowi. Niestety zabiegi laserem aleksandrytowym są bardzo bolesne. Trochę mniej bolesne są naświetlania IPL i VPL z prostego powodu to inny typ światła i dużo mniej skuteczny. Nie dziwi mnie fakt, że po 8 zabiegach VPLem nie widzi Pani żadnych postępów. Te urządzenia wymagają minimum kilkunastu zabiegów aby można było zauważyć redukcję owłosienia i niestety będzie ono miało tendencję do odrastania po pewnym czasie. Najlepszym wyborem będzie wiec laser diodowy ale tu też może Pani trafić na dobry sprzęt lub jakościowo słaby. Różnice w kosztach zakupu wynoszą kilkaset tysięcy złotych za jeden egzemplarz i to porównanie jak Trabanta i Ferrari. Proszę kierować się przy wyborze gabinetu jakością sprzętu. Przeciwskazaniem do zabiegów laserem każdego typu są m. innymi niestety problemy natury hormonalnej, mechaniczne usuwanie włosów w okresie kilku tygodni przed epilacja laserową. Powinna więc Pani udać się do endokrynologa aby uporać się z problemami hormonalnymi oraz zaprzestać mechanicznego (również woskiem) wyrywania. Poparzenie o którym Pani pisze jest rzeczą niedopuszczalną i świadczy o nieumiejętnym wykonaniu zabiegu. Poparzenie jest błędem w ustawieniach urządzenia i niedobraniu do typu skóry oraz rodzaju owłosienia lub gdy gabinet dysponuje starym i złej jakości sprzętem. Najnowsze lasery diodowe mają dodatkowe opcje chłodzenia kontaktowego oraz część ma tzw. skanowanie liniowe które niemal w 100 % redukuje jakiekolwiek niemiłe doznania. Jeśli upora się Pani z problemami hormonalnymi zapraszam na epilację całkowicie bezbolesną najnowszym laserem diodowym za skanowaniem liniowym w naszym gabinecie. Więcej informacji na ten temat znajdzie Pani na mojej stronie internetowej w zakładce depilacja.

Proponuję laser light sheer. każdy laser w nieodpowiednich rękach to ryzyko powiklań w tym poparzeń
Najlepsza jest depilacja laserowa, dobrym sprzętem... w Kielcach ? ...np DeLux laser gabinet mają dobre lasery. Powinna się Pani udać tam na wizytę konsultacyjną
Witam. Włosy czarne , twarde-zwłaszcza na brodzie , są bardzo androgenozależne i trudne do depilacji. Zapraszam na depilację laserem neodymowo:jagowym,który działa też na naczyńka zaopatrujące mieszki włosowe. Zapewnia to dodatkową skuteczność.Proszę odczekać ok 1,5 mca aż skóra nieco zjaśnieje. Bolesność jest czymś bardzo indywidualnym. Przy odpowiednim schłodzeniu można ją znacznie zminimalizować.Pozdrawiam