trudny przyzwojak

6 odpowiedzi
Diagnoza: Obustronna chemodectoma (przyzwojak) - klasyczna oraz w kącie żuchwy, rzadki przypadek, strach o oczach lekarzy, potrzebna pomoc, co robić?
Witam, poproszę o wykonanie AngioTk tętnic szyjnych- jeżeli nie było robione dotychczas i zapraszam na konsultację. Pozdrawiam

Zbyt mało danych. Jeśli chodzi o dalsze postępowanie sugerowałbym udać się do lekarza rodzinnego po Zieloną Kartę pacjenta onkologicznego a następnie: zmiany żuchwy chirurgia twarzowo-szczękowa Szpital Dzieciątka Jezus ul. Nowogrodzka 59 w Warszawie. Pozostałe zmiany w zależności od lokalizacji obserwacja i leczenie pod kontrolą np. Centrum Onkologii w Warszawie celem ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia. JW
należałoby zastanowić się nad leczeniem chirurgicznym ale proponowałbym powtórzyć badanie USG Doppler tej okolicy celem dokładnej oceny.
Z powodu skąpych danych jakie Pan / Pani przedstawił / a ciężko jest mi rzeczowo doradzić. Guzy tego typu zwykle usuwa się operacyjnie. Najczęściej w Oddziałach Chirurgii Naczyniowej.
Z poważaniem,
Maciej Malinowski
Leczyć się w Oddziałe Chrurgii Szczękowo-Twarzowej.
Witam
Nie mam informacji na jakiej podstawie ustalono rozpoznanie. Powinno się wykonać TK wraz z wzmocnieniem kontrastowym, konsultację chirurga szczękowo-twarzowego.
Leczeniem jest zazwyczaj wycięcie zmiany.