Trudnosci w kontaktach z innymi ludzmi, niesmialosc, niska samoocena, gdzie szukac pomocy?

13 odpowiedzi
Moje problemy to depresja, niesmialosc, niska samoocena, problemy w relacjach z innymi ludzmi, nie umiem rozmawiac z innymi ludzmi, brak pewnosci siebie, lęki, brak radości i satysfakcji z własnego życia, brak wiary w siebie, obniżone poczucie własnej wartości, uczucie smutku, pustki, samotność, trudnosci w relacjach z kobietami, nie umiem rozmawiac z kobietami, nie mam z kim porozmawiac o problemach. Moje pytanie brzmi kto moze pomoc mi z tymi problemami i gdzie powinienem sie udać?
Strasznie dużo tego Pan wypisał, może warto zacząć od konsultacji psychologicznej, która odpowiedziałaby na pytanie czy to wszystko aby na pewno Pana dotyczy?
Kolejna rzecz, która mi przychodzi do głowy to udział w treningu zachowań asertywnych - może być jak najbardziej pożądany. Pozdrawiam serdecznie, Janina Czech

Witam. Polecam Panu rozpoczęcie psychoterapii, która jest metodą leczenia depresji, ale również pomoże Panu zrozumieć emocje, które Pan obecnie przeżywa, odnaleźć przyczynę lęku, smutku, zbudować poczucie wartości, pewność siebie, przełamać nieśmiałość i nauczyć się budowania relacji. W psychoterapii właśnie to się dzieje - powstaje dobra, lecząca relacja. Proszę poszukać dla siebie psychologa lub psychoterapeuty, który prowadzi psychoterapię. Pozdrawiam serdecznie.
Witam, proszę skorzystać z pomocy psychologa. Może poszukać Pan specjalisty prywatnie, lub skorzystać z Poradni Psychologicznej - na stronie zip.nfz.gov.pl/GSL/GSL/PrzychodnieSpecjalistyczne, znajdzie Pan adresy placówek gdzie uzyska bezpłatną pomoc z NFZ. Pozdrawiam
Szanowny Panie,

opisał Pan w kilku zdaniach ogrom swoich smutków i cierpień, chociaż hasłowo to i tak brzmi to bardzo przytłaczająco. Jeśli odczuwa Pan takie dylematy proponuję udać się na konsultację do psychologa/psychoterapeuty (na NFZ lub prywatnie), który wspólnie z Panem zaproponuje optymalne rozwiązanie dostosowane do Pana sytuacji i problemów. Proszę jednak pamiętać, że nikt obcy nie rozwiąże za Pana problemów, ta praca należy do Pana, ktoś może jedynie Panu towarzyszyć w drodze, być drogowskazem w dążeniu do zamierzonych celów.

Życzę dużo siły i otwartości.

Pozdrawiam
Anna Jerzak
Dzień dobry Panu,
Na te problemy jak najbardziej psychoterapia może pomóc. Polecam terapię krótkoterminową skoncentrowaną na rozwiązaniach.
pozdrawiam
Skype: Agata Czaja-Michaud
Witam.
Gorąco namawiam na psychoterapię. W jej procesie będzie Pan/ Pani mógł/mogła poszukać źródeł swoich problemów, przyjrzeć się swojemu życiu emocjonalnemu i realnym trudnościom, aby odnaleźć drogę do satysfakcjonującego życia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
Witam. Przede wszystkim bardzo Panu współczuję. Trudno odczuwać satysfakcję z życia z taką listą problemów. Dobrze, że chce Pan poszukać pomocy. Dobrym rozwiązaniem byłyby spotkania z psychoterapeutą. W trakcie takich spotkań krok po kroku ma Pan szansę zmierzać ku innej, lepszej jakości własnego życia. Pozdrawiam serdecznie Anna Szabłowska
Witam Pana. Pisze Pan o różnych problemach natury psychologicznej, które utrudniają Pana funkcjonowanie w wielu sytuacjach.Uważam, że powinien Pan udać się do psychologa psychoterapeuty, który powinien pomóc panu pokonać trudności. Polecam terapię w nurcie behawioralo-poznawczym.
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry,
warto poszukać pomocy specjalisty, który pomoże Panu uporać się z problemami i przeprowadzi dodatkową diagnostykę (np. w kierunku niższego poziomu nastroju). Proponuję spotkanie z psychologiem specjalizującym się w pracy z dorosłymi Klientami. Wsparcie znajdzie Pan również dzwoniąc na numer telefonu zaufania. Dodatkowe informacje są dostępne na mojej stronie internetowej. W razie wątpliwości zapraszam do kontaktu. Proszę się nie poddawać. Pozdrawiam.

Maciej Krzymowski – psycholog, diagnostyk.
Szanowny Panie, jeśli chodzi o specjalistów zajmujących się zawodowo opisywaną przez Pana problematyką, to zdaje się, że najbardziej pasowałby psycholog i/lub psychoterapeuta.
Witam.
W tej sytuacji należy zgłosić się do psychologa/psychoterapeuty, który poprowadzi systematyczną terapię. Dodatkowo może się okazać, że potrzebna będzie wizyta u psychiatry w celu leczenia farmakologicznego.
Pozdrawiam
W większości problemów pomoże Panu psycholog / psychoterapeuta. W przypadku depresji warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą. Może Pan umówić się na konsultację psychologiczną i przedstawić szerzej swoją sytuację, specjalista natomiast udzieli Panu informacji zwrotnej i zaleci odpowiednie działania.
Psycholog może być dobrym wyborem.