Troche ponad tydzien temu obudzilam sie z powidokami i wrażeniem jakby przesłony w jednym oku. Gorsz

2 odpowiedzi
Troche ponad tydzien temu obudzilam sie z powidokami i wrażeniem jakby przesłony w jednym oku. Gorsze widzenie, głównie w centralnej czesci, lekki ból wokół oka. U okulisty bylam w piątek I okazalo sie że do tego mam zgaszone kolory. Jestem w stanie odgadnąć cyfry, ale jest to wielce utrudnione. Okulista skierowal mnie do szpitala z podejrzeniem zapalenia nerwu wzrokowego, gdzie po dlugich badaniach odeslali mnie do domu z informacją że powinnam mieć silniejsze objawy (maximum 50% widzenia I zupełny brak kolorów) żeby mnie przyjąć. Jakie jest ryzyko zwlekania, wszedzie piszą że im predzej tym lepiej zacząć leczyć?
W przypadku pozagalkowego zapalenia nerwu wzrokowego ostrość wzroku na ogół wraca do normy samoistnie czyli bez względu na to czy podajemy steroidy czy nie. Sterydy podawanie dożylnie w duzych dawkach tzw. pulsach mogą przyspieszyć zdrowienie ale nie maja wpływu na ostateczna ostrość wzroku ani ryzyko nawrotów. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

Pani dr Kinga ma rację. Nieleczone zapalenie nerwu wzrokowego ustępuje zwykle 2 tyg. póżniej niż leczone sterydami. Lepiej jednak jest podać sterydy i podjąć leczenie aby ubytek widzenia byl jaknajmniejszy. Proponuję w dniu jutrzejszym udać się do szpitala jeszcze raz.