Treningi boxu po wyleczeniu..

4 odpowiedzi
Witam,leczyłem się na depresję,napadowość,nerwica w tym lęki,zespół obsesyjno-kompulsyjny,Czy po wyleczeniu z tego moge trenować Box?
Wiem,że to niebezpieczny sport ale dla wszystkich ,a nie tylko dla mnie.Mam na mysli czy Box moze miec wplywa na moje byle choroby albo odwrotnie?
I drugie pytanie: czy po ostatecznym wyleczeniu sie z zespolu kompulsyjno-obsesyjnego lekiem Efectin ER i po odstawieniu tych lekow,powinienem jeszcze przyjmowac jakies leki na podtrzymanie czy jest to zbedne.
Dziękuję i Pozdrawiam.
Aktywność fizyczna jest jak najbardziej wskazana u każdej osoby, a jeżeli nawet miałby to być boks to moim zdaniem nie ma przeciwskazań do jego trenowania. Co do kontynuacji leczenia - warto ustalić to z lekarzem prowadzącym dotychczasowe leczenie, gdyż czasami objawy powracają po długich okresach remisji.

Nie widzę przeciwwskazań, by trenował Pan boks czy cokolwiek innego po wyleczeniu się z tych chorób, nawet w trakcie ich trwania.
Natomiast przyjmowanie Efectinu czy innego leku leczącego zespół obsesyjno - kompulsywny po ustąpieniu objawów choroby z całą pewnością jest to konieczne przez jakiś czas, ale jak długo - na ten temat powinien się wypowiedzieć Pana psychiatra, czyli ktoś, kto zna pana i przebieg Pana choroby.
Zachęcam do uprawiania boksu. Uzupełnieniem farmakoterapii powinna być jeszcze psychoterapia w celu utrwalenia efektów.pozdrawiam Piotr Znamirowski
Proszę zaufać sobie, swojemu ciału, swojej intuicji i wybierać taki rodzaj aktywności, który Panu odpowiada. Każdy sport nieodpowiednio uprawiany może być niebezpieczny. Nie tylko boks. Proszę zachować umiar.
O tym czy należy stosować jeszcze, nadal jakiekolwiek leki może decydować lekarz leczący! Jest to zbyt skomplikowane zagadnienie by rozwiązywać go na portalu z pytaniami.