trądzik u dorosłego

7 odpowiedzi
mam 38 lat i problem z twarzą bowiem występuje u mnie chyba trądzik ciągle wyskakują mi na twarzy bolące mnie krostki i grudki które ciężko wycisnąć mam liczne wągry i twardą skórę na twarzy przez co robią mi się blizny po krostkach marzę o czystej cerze co mam zrobić z tym problemem nie mogę patrzeć na siebie w lustrze. pomocy ....
Dzień dobry. Z pytania nie wynika czy mam do czynienia z konietą ,czy mężczyzna. Zakładając ,ze odpowiadam kobiecie (? tylko skąd mam to wiedzieć ) .Sugeruje 1. nie czekać na upływ czasu ,bo to niekoniecznie spowoduje zniknięcie trądzika.Osoby 40 + ,też mogą mieć trądzik. 2. na pewno polecałbym zrobić badania hormonalne !!!.może się okazać ,że bardziej pomocny będzie tu endokrynolog niż dermatolog. 3.w rezerwie zostawiamy sobie najsilniejszy lek na trądzik jaki mamy ,czyli isotretinoinę w tabletkach ,np izotek ,aknenormin ,axotret itd. Oznacza to około 10-12 miesięcy terapii i jeżeli wszystko dobrze policzymy (dawkę leku w stosunku do wagi ciała ,tutaj można tą terapię całkowicie zepsuć ) to jest bardzo duże prawdopodobieństwo wyleczenia. .Także jak widać, jest kilka opcji wyjścia z takiej sytuacji. Pozdrawiam i ewentualnie zapraszam na wizytę . dr Piotr Mazur
ps.można mnie ,,złapać na maila " Piotr.m.mazur@ interia.pl

Witam,
zapraszam na wizytę.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Zapaszam na wizytę. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Prawdopodobnie trądzik przetrwały. Zapraszam do gabinetu celem ustalenia odpowiedniej kuracji.
Trądzik, to wbrew powszechnej opinii choroba dotykająca nie tylko nastolatków, objawy mogą utrzymywać się jeszcze wiele lat. Przy opisanych objawach niezbędne będzie leczenie lekami dostępnymi wyłącznie na receptę, proponuję odwiedzić najbliższego dermatologa.
W tak zaawansowanym stanie nie należy zwlekać z rozpoczęciem najskuteczniejszego leczenia w postaci kuracji retinoidami doustnymi. To leczenie bardzo trudne, obciążające pacjenta i niosące za sobą kilka nieprzyjemnych skutków ubocznych. Aby je zminimalizować i zapewnić najmniej problemowe leczenie oraz jego wysoką skuteczność musi Pan trafić do dobrego lekarza dermatologa z doświadczeniem w leczeniu trądziku retinoidami. Nie potrafię wskazać lekarza w Pana okolicy.Proszę rozejrzeć się wśród znajomych, kolegów z pracy, czy ktoś miał kiedyś mocny trądzik a teraz przeszedł radykalną zmianę wyglądu, do tego stopnia, że ciężko go poznać. To najlepsze źródło informacji u kogo leczy się pacjent. Może Pan też bazować na opiniach i informacjach przekazywanych przez pacjentów... to niestety najlepsze rozwiązanie. Nie każdy lekarz jest specjalistą w leczeniu trądziku.
Z Pana problemem można sobie poradzić ale leczenie jest długotrwałe i niełatwe.
pozdrawiam Iwona Stajkowska
Problem trądziku niestety coraz częściej dotyczy także osób dorosłych. Na szczęście rozwiązań jest wiele zaczynając od leczenia miejscowego po włączenie terapii doustnej - antybiotykoterapii lub pochodnych witaminy A (isotretynoina). Myślę, że nieunikiniona będzie wizyta u dermatologa, który zaleci Pani odpowiednie leczenie w zależności od stanu klinicznego skóry i ewentualnych schorzeń współistniejących.
Serdecznie pozdrawiam
Anna Michalska Bańkowska