trądzik kobiety karmiacej

16 odpowiedzi
witam, chcialam zapytac czy kobieta karmiaca moze leczyc problemy skorne na twarzy np.tradzik- ropniaki???
kobieta karmiąca również może stasować leczenie miejscowe trądziku. Trzeba je ustalić z lekarzem

Większość leków rzeczywiście jest przeciwskazana, ale mozna stosowac np. Glamid, róznego rodzaju srodki odkażajace, papki typu glinka.
Mozna lekami zewnętgrznymi z antybiotykami np Davercin
Witam,
Niestety leczenie farmakologiczne w Pani przypadku jest niewskazane, ewentualnie może Pani sięgnąć po zioła stosowane zewnętrznie np: rumianek, szałwia.
Pozdrawiam
Szanowna Pani

Tak, oczywiście może – konieczne jest jednak dobranie leków, które mogą byś stosowane w okresie laktacji.

Pozdrawiam
Dr hab. n. med. Aleksandra Lesiak, prof. nadzw.
Witam,
oczywiście są maści, kremy , które można stosować u kobiet karmiących.
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Leczyć można a wręcz powinna Pani o tym pomyśleć. Młode mamy nie powinny zapominać o swoim wyglądzie i zdrowiu. Niestety w okresie ciąży oraz karmienia ograniczona jest gama leków które można zastosować. Proszę zgłosić się lokalnie do lekarza dermatologa i uprzedzić go o karmieniu. Lekarz dobierze właściwą metodę. Natomiast po zakończeniu karmienia proszę pomyśleć nad radykalnym wyleczeniem trądziku. W tym również pomoże Pani lekarz dermatolog.
Witam! Powinna Pani to leczyć, ponieważ jeśli zmiany są bardzo nasilone, grozi to pozostawieniem blizn. Leki należy tak dobrać, aby nie szkodziły dziecku. Proszę zgłosić się do dermatologa. Pozdrawiam
Oczywiście, leczenie jest jak najbardziej wskazane.
Właściwią formę terapii zaproponuje dermatolog podczas wizyty.
Warto zgłosić się do dobrego specjalisty. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Szanowna Pani, Można leczyć trądzik w okresie ciąży i karmienia piersią, również zmiany ropne, preparatami miejscowymi.
Tak ale lekami dozwolonymi dla karmiącej
Szanowna Pani,

Będąc w okresie laktacji może Pani bezpiecznie leczyć trądzik. Nie jest to łatwe, ponieważ istnieje niewiele preparatów które można stosować w okresie karmienia piersią. Niestety prowadzenie leczenia jest konieczne, w celu zapobiegania powstawaniu blizn trądzikowych, które stanowić mogą estetyczny problem, a co za tym idzie być źródłem Pani późniejszego dyskomfortu.

Z poważaniem,
Prof. dr hab. n. med. Joanna Narbutt
tak jest lek bezpieczny podczas karmienia
Witam
Można stosować leczenie zewnętrzne w ciężkich przypadkach rownież ogólne pamiętając o tym że obowiązują pewne ograniczenia z powodu przechodzenia wielu substancji do mleka matki i związanym z tym potencjalnym zagrożeniem dla dziecka.Zalecam wizytę u specjalisty dermatologa w celu potwierdzenia rozpoznania i zastosowanie bezpiecznego leczenia dla Pani i dziecka
Pozdrawiam
Szanowna Pani,

Tak, jest to możliwe. Są miejscowe i doustne leki, które mogą stosować kobiety w ciąży, jednak kwalifikacja do leczenia tymi preparatami wymaga oceny ryzyka i potencjalnych korzyści dla ciężarnej i płodu.

Pozdrawiam,
dr n. med. Paweł Pietkiewicz, FEBDV