Trądzik - jaki krem z filtrem UV?

10 odpowiedzi
Dzień dobry. Proszę o polecenie dobrego kremu z filtrem dla tłustej, wrażliwej cery umiarkowanie mocno trądzikowej (kilka zmian ropnych, liczne zaskórniki). Krem będzie stosowany w trakcie urlopu (temp. ok. 25- 27C), żeby chronić przed słońcem, nie do intensywnego opalania. Dziękuję:-)
W przypadku cery z problemami lojotoku i trądziku zalecam preparat w formie mgiełki z filtrem 50 Factor. Aplikacja polega na spryskaniu skóry przed wyjsciem na zewnątrz.
Pozdrawiam Iwona Stajkowska

Na rynku są obecnie liczne kremy z filtrem. Uważam, że zwłaszcza w przypadku cery problematycznej warto zdecydować się na dermokosmetyk apteczny. Nie istnieje krem idealnie dopasowany do wszystkich, dlatego warto przed wyjazdem poprosić farmaceutów o próbki. Dla właściwej ochrony konieczne jest nakładanie filtru co 2-3 godziny oraz (w przypadku większości kremów) po każdym zanurzeniu w wodzie.

Proponowałbym spróbować przykładowo Lysalpha z filtrem z SVR, matującego Anheliosa XL z LaRoche-Posay lub filtru Cleanance do skóry tłustej Avene, Polecam też zaopatrzyć się w kapelusz z szerokim rondem, który będzie stanowić dodatkową ochronę.

Pozdrawiam i życzę spokojnego urlopu,
dr n. med. Paweł Pietkiewicz, FEBDV
Dzień dobry,
w opisanej sytuacji rekomenduję by wybierać preparaty niekomedogenne, najlepiej dedykowane skórom trądzikowym i tłustym (czyli tzw. suche w dotyku).
Pozdrawiam serdecznie OJ
Proszę wypróbować LA ROCHE- ANTHELIOS XL SPF 50+ żel-krem suchy w dotyku lub jeżeli nie jest wymagana tak wysoka fotoochrona; SYNCHROLINE AKNICARE SUN SPF30 KREM PRZECIWTRĄDZIKOWY , który poza fotoprotekcją działa delikatnie przeciwtrądzikowo. Ostateczną decyzję warto skonsultować z dermatologiem prowadzącym leczenie trądziku- on najlepiej zna indywidualne potrzeby leczonej skóry. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Sugeruje wybranie kosmetyku aptecznego z SPF 50. Kremy do twarzy z takim filtrem ma w swojej ofercie np. Bioderma czy Eucerin.
Np. Solecrin Purritin spf 50, jeśli nie chodzi o przebywanie na słońcu, to większosc kremów zawiera wysratczajacy filtr (20-30)
Witam,
godne polecenia są produkty La Roche- Anthelios 50+ do cery trądzikowej, Iwostin - Puritin
Pozdrawiam
Emilia Łojewska
Dzień Dobry:)
U więjszości moich Pacjentów doskonale sprawdza się emulsja do skóry trądzikowej Avene Cleanance
SOLAIRE SOF 50+.
Przy szczególnie wrażliwej, skłonnej do zaczerwień skórze trądzikowej polecam również krem Bioderma Photoderm AR 50+ do skóry z problemami naczyniowymi.
Na trzecim miejscu w moim rankingu plasuje się żel-krem La Roche-Posay Anthelios XL 50+ Dry touch Anti brillance.
Przed zakupem proszę sprawdzić produkty na skórze. Mam nadzieję, że któryś z nich będzie odpowiedni
Pozdrawiam serdecznie Aleksandra Ciemerych ARTE DERM
Witam, polecam kremy z serii aptecznej do skóry trądzikowej, firm np Avene, La Roche Posay, pozdrawiam
Polecam Cleanance sunscreen spf 50+ lub aknicare sun spf 30+ z troszke nizszym filtrem pozdrawiam