Trądzik i ciąża
Czy będąc w ciąży mogę stosować krem z kwasem salicylowym w stężeniu 0,5 %. Ewentualnie proszę o pomoc jakie kosmetyki, leki można stosować w ciąży zmagając się jednocześnie z trądzikiem.
2 odpowiedzi
Witam serdecznie Kwas salicylowy nie jest najlepszym rozwiązaniem w leczeniu trądziku. W ciąży można stosować nadtlenek benzoilu i antybiotyki miejscowe, w razie znacznego nasilenia możliwe jest włączenie leczenia azytromycyną doustnie. Oczywiście wszystko zależy od nasilenia trądziku. Jeżeli chodzi o kwas salicylowy to w ciąży może być stosowany na niewielkie powierzchnie (np: część twarzy). Przy stosowaniu na duże powierzchnie zawsze istnieje prawdopodobieństwo wchłonięcia się kwasu salicylowego do krwi, co może źle wpływać na rozwój płodu. Zalecam kontakt z lekarzem dermatologiem w celu włączenia odpowiedniego leczenia. Pozdrawiam Michał Rożalski spec. dermatolog
Uzyskaj odpowiedź dzięki konsultacji online
Potrzebujesz porady specjalisty? Zarezerwuj konsultację online: otrzymasz odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Leczenie trądziku w ciąży jest dość trudne ze względu na ograniczenia. Dopuszczalne są antybiotyki miejscowe np erytromycyna w połączeniu z octanem cynku. W sytuacjach trądziku umiarkowanego oraz ciężkiego grudkowo-krostkowego możliwe jest leczenie doustną erytromycyną. Zapraszam z pewnością da się dobrać leczenie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.


