trądzik grudkowo-krostkowy

10 odpowiedzi
Mam 27 lat i od około 5 lat zmagam się z trądzikiem grudkowo-krostkowym. Obecnie nie stosuję żadnych leków, maści itp. Nie chcę podejmować w okresie letnim żadnych kuracji dermatologicznych (których i tak mam za sobą wiele, a problem wciąż powraca), ale chciałabym chociaż w niewielkim stopniu spróbować zniwelować problem produktami bez recepty, których mogę używać latem. Czy są jakieś bezpieczne produkty do stosowania latem bądź też kwasy? Czy np. skinoren może być stosowany o tej porze roku?
Dzień Dobry,
zapraszam Pana na konsultację,aby postawić diagnozę i zaproponować formę leczenia.
Pozdrawiam

Dzień dobry,

Najbezpieczniejszy lek bez recepty to Skinoren.

Pozdrawiam,

Marcin Zakrzewski
Skinoren stosuje się latem, dodatkowo preparaty z kwasem migdałowym
Witam, preparat skinoren może być stosowany w okresie letnim, wieczorem, przy zachowaniu odpowiedniej fotoprotekcji w ciągu dnia. Pozdrawiam
Kwas azaleinowy, który jest subsatncją czynną w Skinorenie może być stosowany całorocznie pod warunkiem że pacjent nie wystawia się na słońce i stosuje kremy z filtrem SPF 50 +. Pozdrawiam. Katarzyna Kowalska-Górska
Witam
Jak najbardziej kwas azaleinowy może być bezpiecznie stosowany w okresie letnim,,niestety nie podaje Pani jakie leczenie było stosowane dotychczas,Trądzik u Pani rozpoczął się stosunkowo póżno ,najprawdopodobniej przyczyną będą zaburzenia hormonalne.Warto po wakacjach wykonać badania w tym kierunku jak również badania hormonów tarczycy
Pozdrawiam
Może, ale proponowałabym stosować go na noc. Plus kremy z serii "zielonej" Pharmaceris lu Iwostin.
Lato jest dosć trudnym okresem do rozpoczynania leczenia dermatologicznego ze względu na ryzyko powstawania przebawien oraz podrażnienia skóry.Nie ma przeciwskazań do stosowania Skinorenu latem.Zalecałabym stosować go wieczorem a rano nałożyć krem z filtrem np do cery tradzikowej cleanance SPF50+. Do terapii dobrze dolaczyc takze dermokosmetyki np z serii effaclar, cleanance lub cetaphil . Podstawą leczenia jest jednak wizyta u lekarza dermatologa, który powinien ocenic stan skóry i wybrac odpowiednie celowane leczenie.
Dzień dobry,
bardzo dobry wybór, skinoren spełnia wszystkie cechy preparatu, jakiego Pani potrzebuje.
Pozdrawiam
Szanowna Pani,

Skinoren byłby preparatem OTC (bez recepty), który mogłaby Pani stosować latem. Latem dobrze byłoby się zaopatrzyć również w kapelusz oraz kosmetyki do cery trądzikowej z wysokim filtrem ochronnym by uniknąć nasilenia trądziku przez słońce. Późne utrzymywanie się zmian trądzikowych może mieć podłoże hormonalne - warto tę kwestię omówić ze swoim dermatologiem.

Z wyrazami szacunku,
dr n. med. Paweł Pietkiewicz, FEBDV